Vozil v autě obyčejné mýdlo, řešil s ním řadu známých problémů

                   

I když to není součást povinné výbavy a některým se to může zdát dokonce i komické, jsou řidiči, kteří ve svém voze mají mýdlo. Klasický kus mýdla, který koupíte v drogerii a se kterým si standardně umýváte ruce. Málokdo však tuší, že může mít i jiné použití, které přijde vhod každému motoristovi. Podívejte se na tři situace, které vás přesvědčí o tom, že vozit mýdlo v autě je dobrý nápad.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Eliminujete vrzání

Pomocí mýdla můžete snadno eliminovat různé vrzání. Třeba dveří při jejich otevírání. Jistě víte, že po čase začnou vrzat, jelikož tomu přestane bránit aplikovaná vazelína. Místo ní se však dá velmi dobře použít trocha mýdla. A není nutné ho aplikovat jenom na dveře. Všude tam, kde něco otevíráte nebo spouštíte, může být dobrým pomocníkem k tomu, aby o daném zvuku nevěděla polovina ulice.

Skvělý čistič

S mýdlem si běžně umýváme ruce a tak je jasné, že dokáže velmi dobře odstranit řadu nečistot. A to nejenom z našeho těla, ale i z našeho vozu. Jeví se jako skvělý čistič. Mýdlová voda dokáže velmi dobře odstranit jakékoliv nečistoty jak z čalounění, tak i z kůže, nebo také plastů. Zapomínat nelze také na to, že mýdlo umí dobře odmašťovat a tak se hodí také při tomto použití. A nejenom v interiéru, jelikož s ním můžete ošetřovat i vaše pneumatiky nebo plastové části nárazníků, které se tak stanou černější.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Provoní vaše auto

Víte, kolik stojí běžné mýdlo? Pár korun. To je pakatel proti tomu, kolik stojí různé osvěžovače vzduchu. Přitom mýdlo udělá mnohem více za méně peněz. Právě osvěžení interiéru je také důvod, proč ho někteří ve voze vozí. A to jak v tom směru, že ho stačí mít někde položené, tak ho lze také jemně nastrouhat a posypat jím koberečky, díky čemuž se bude vůně intenzivněji uvolňovat. A když jí bude méně, stačí znovu trochu mýdla přidat a v autě to bude opět dokonale vonět.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem