Vozy Bugatti Veyron slaví. Právě uběhlo 20 let od prvního modelu

                   

Když se řekne Bugatti Veyron, každý má jasno. Ví, o jakém voze je řeč jak s ohledem na design, tak i s ohledem na rychlost. Vždyť jde o jeden z vozů, které neustále bojují o to, aby se jednalo o nejsilnější sériový automobil, který kdy byl vyroben. Pokud se podíváme na tyto vozy do minulosti, je třeba říci jeden pro mnohé velmi překvapivý fakt. Auto slaví 20 let od svého představení.

Zajímavá historie Bugatti

Pokud se podíváme na historii automobilky Bugatti, tak musíme říci, že jednu dobu to dokonce vypadalo tak, že Bugatti Veyron možná nikdy nevznikne. To proto, že k založení došlo v roce 1909, ale v roce 1963 byla její činnost ukončena. Až na přelomu osmdesátek a devadesátek došlo k oživení značky. Ani to se nezdařilo. Naštěstí tu byl ještě rok 1998 a vstup koncernu Volkswagen AG.

Představení prvního modelu Bugatti Veyron

Vše bylo nachystáno a k oficiálnímu představení vozu Bugatti Veyron došlo v roce 1999 na autosalonu v Tokiu. V tu dobu ještě málokdo tušil, o jak ikonickém voze bude řeč a že se o něm bude mluvit i za 20 let. Auto to bylo unikátní. Otcem projektu byl Ferdinand Piëch, který se zasloužil o to, aby bylo vytvořeno auto s výkonem 1 000 koní, které by dokázalo jet rychlostí 400 kilometrů v hodině. To mělo být oficiálně představeno v roce 2001 jako to nejrychlejší a patrně i nejdražší auto na světě.

Bugatti Veyron jako současná ikona

Jak před dvaceti lety, tak i nyní je Bugatti Veyron stále ikonou motoristického světa. Jak pro svůj unikátní design, tak i pro svůj jedinečný výkon, tak samozřejmě i proto, že jde o vůz, který se může pyšnit i z historického hlediska tím, že jde o nejrychlejší sériově vyráběné auto světa. A vzhledem k jeho popularitě se dá očekávat, že jeho jméno jen tak rychle z motoristického světa nezmizí. Právě naopak. Vývoj ukazuje, že auto stále ještě má a jistě bude mít co nabídnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články