Vozy z devadesátek jsou stále žádané. Tyto ze všech nejvíce

                   

Vozový park v česku je poměrně starý, což je na našich silnicích vidět na první pohled. Důvodů to má hned několik. Mezi ty hlavní patří to, že lidé nemají důvod fungující a spolehlivá auta měnit, stejně jako to, že lidé nechtějí investovat do aut, když vědí, že jim rychle ztratí na hodnotě. Dalším důvodem je i cena nových nebo zánovních vozů. Ty si řada lidí stále nemůže dovolit.

Mnoho lidí má skutečně jenom omezené finanční prostředky, což následně vede k tomu, že při výběru vozidel hledají i v segmentu takzvaných „devadesátek“. Tedy mezi vozy z devadesátých let, které mohou být už 20 – 30 let staré. Přesto je o ně celkem velký zájem. Jaké patří v tomto směru k nejvyhledávanějším? Podívejte se. Možná budete překvapeni, jaké modely se mezi nimi najdou.

Peugeot 406

Známá a také populární klasika. Pokud jste milovníci filmu, jistě pamatujete film Taxi, díky kterému se prodeje tohoto vozu, a zájem o jeho úpravy, výrazně zvedly. Tato konkrétní generace vozu se vyráběla v letech 1995 – 2004 a v současné době lze auto stále najít na řadě inzertních webů a je o něho stále celkem velký zájem. Povedený sedan má mnohým stále co nabídnout i po těch letech.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Wikipedia

Mercedes E-Class W210

Důvodů pro oblibu tohoto auta je několik. Mnozí označují Mercedes E-Class W210 jako starou dobrou klasiku. A to z pohledu kvalitního a odolného provedení, z pohledu skvělé motorizace, ale i z pohledu celkového dobrého jízdního komfortu, který byl ve své době opravdu špičkový. Tou dobou označujeme roky od 1995 do 2002, kdy se tento Mercedes vyráběl. Navíc i po těch letech mu nelze upřít to, že se se svým designem mezi současnými vozy rozhodně neztratí.

Audi 80 b4

Další devadesátkové auto, které po mnoha letech potvrzuje svou kvalitu, která byla s automobilkou dlouho spojována. Konkrétně tento model byl vyráběn v letech 1991 – 1995, což znamená, že už příští rok mohou být první verze staré přesně třicet let. A přesto je lze čas od času potkat na silnici. Proč? Je to kvalita, na kterou se při návrhu a výrobě tohoto vozu hledělo. Když k tomu přidáme jízdní komfort, ale i rozmanité výkonné motorizace, nelze se divit, že někteří na tuto Audinu stále nedají dopustit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Wikipedia

Honda Accord

Dobrá a osvědčená japonská kvalita. I tak mnozí lidé hodnotí vůz Honda Accord, který lze také zařadit mezi populární auto z devadesátých let. I když je třeba připomenout, že produkce byla odstartována až ke konci, v roce 1997 a pokračovala do roku 2002. I tak jde v dnešní době o vůz, který výrazně převyšuje průměrné stáří automobilů v České republice. Přesto na auto lidé nedají dopustit. A to jak pro jeho kvalitu provedení, tak pro jízdní komfort, tak samozřejmě i pro spolehlivost motoru, který prý stále funguje jak má.

Subaru Forester

Řada lidí často argumentuje tím, že vůz s pohonem 4×4 může být obecně problém, jelikož jde o další prvek, který může být v budoucnu spojený se zbytečnými náklady v podobě servisních oprav. Těžko říci, jaké konkrétní vozy mají lidé na mysli, ale Subaru Forester z let 1997 – 2002 to určitě nebude. Ten je posledním z našeho výčtu devadesátkových aut. A oblibu si určitě zaslouží. Právě proto, že auto dohře obstojí v terénu, ale i mimo něj. Dobrá spolehlivost a důraz na kvalitu je argument, proč lidé které toto auto mají, nehledají jiné a chtějí s ním jezdit do doby, dokud to půjde.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články