Vrakoviště plné luxusních vozů v Dubaji. Proč zde skončí a jak je koupit

                   

Dubaj je známou turistickou destinací. Jde o lokaci, kde hraje hlavní roli luxus, což je vidět i na místních silnicích. A tak lze na vozovkách vidět skutečné skvosty. Silnice ale nejsou jediné místo, kde se mohou v Dubaji luxusní auta nacházet. Řadu z nich lze najít i na vrakovištích.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vrakoviště plné luxusních vozů

Zatímco na tuzemských vrakovištích najdete jenom vozy dávno za zenitem, nebo vozy po totálkách, tak v případě Dubaje je tomu zcela jinak. Místní vrakoviště ukrývá skutečné skvosty a mnohým lidem jenom přechází zrak z toho, co vše se zde nachází a jak je možné, že unikátní, luxusní a drahé vozy chátrají, místo aby se s nimi jejich majitelé proháněli po silnici.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Copart

Proč končí na vrakovištích?

Pokud jste si položili otázku, proč luxusní vozy končí na vrakovištích, máme pro vás odpověď. A důvodů je k tomu hned několik. Může jít o vozy nabourané, kde se majiteli nechce investovat do opravy a raději si koupí auto nové. Také na vrakovištích končí vozy, které jsou zabaveny. Třeba ze strany policie, nebo z důvodu platební neschopnosti majitele. Důvodem ale může být i to, že auto zkrátka už nevyhovuje a jeho majitel má tolik peněz, že neřeší jeho prodej. I to je ukázka rozmařilosti některých místních lidí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Copart

Vidět se dají skutečné skvosty

Pokud takovým dubajským vrakovištěm projdeme, je možné narazit na skutečné skvosty. Začneme třeba nepřehlédnutelným Mercedesem G63 AMG, stejně jako musí zaujmout také unikátní Mercedes CLA. Naprosto úchvatným autem je také Ferrari 612 Scaglietti. A pozornost budí také Ferrari California T.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Copart

Dají se koupit

Unikátem Dubajského vrakoviště je také to, že ne všechny tyto luxusní vozy budou sešrotovány. Obvykle končí v aukcích, s celkem příznivou vyvolávací cenou. Nutno však říci, že ne všechny vozy jsou v dobrém technickém stavu, nehledě na fakt, že dostat je z Emirátů do Evropy nemusí být vždy úplně jednoduché. Proto se řada daných skvostů nemusí prodat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články