Vrakoviště v Dubaji skrývá pohozené luxusní vozy, které si jinde může dovolit jen někdo. Zde se k nim nikdo nehlásí

                   

Jak vypadá běžné vrakoviště u nás, popřípadě v Evropě? Jistě tušíte, jaká je jeho podoba. Jsou zde obvykle auta, která mají to nejlepší dávno za sebou. Jde o nepojízdné rezavé vraky ve stáří i pár desítek let. A jinak tomu není ani v řadě jiných evropských zemí. Co ale v případě, kdy se z Evropy přesuneme do jiné lokality, konkrétně do Spojených arabských emirátů, přesněji do Dubaje? Na místních vrakovištích se dost možná budete cítit jako na výstavě unikátních aut.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Skutečně unikátní kousky

Vrakoviště v Dubaji skrývá skutečně unikátní kousky. Samozřejmě jsou tu i auta pro nás běžná, ale pozornost přitahují hlavně ty unikátní. Jak luxusní vozy, tak třeba i supersporty. Projít si v Dubaji toto místo znamená narazit na zcela unikátní auta, jako třeba Mercedes-AMG G 63, Ferrari California T, Roll-Royce Wraith, Mercedes-AMG GT S, nebo třeba i Lamborghini Huracan. Tedy vozy, za kterými se u nás každý otočí, zatímco v Dubaji jde o běžnou součást místních silnic. A podle toho s nimi někteří i zacházejí. Dále zde nechybí ani značky, jako třeba Bentley, Maserati, nebo Tesla.

Jak se vozy na vrakoviště dostanou?

Důvodů je celá řada. U těch poškozených je poměrně jasné, že se staly účastníky nehody. A vzhledem k unikátnosti takového vozu se ho nevyplatí opravovat, a tak skončí právě na tomto místě. Stejně tak zde ale končí i vozy různých podnikatelů a manažerů, kteří krachují, nebo dokonce opouštějí zemi. V takovém případě je jejich auto opuštěné a tak zamíří právě sem. Velmi častým důvodem je také zabavení daného vozu ze strany policie.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

V různém technickém stavu

Zatímco v případě těch opuštěných vozidel můžeme mluvit o celkem slušném technickém stavu, tak u těch po nehodě už to tak růžové není a každý milovník motorismu musí mít slzy v očích, když vidí takto zlikvidovanou nádheru. A některé jsou skutečně, jak už to na vrakovišti bývá, zcela zničené.

Řadu vozů si lze koupit

Ne všechny tato unikátní, luxusní a supersportovní auta mohou mít tak hrozný osud. Nutno podotknout, že se pravidelně konají i četné online aukce, kde jsou dané vozy nabízeny ke koupi. Za poměrně slušnou cenu se lze dostat k naprosto unikátnímu vozu. Podotkněme ale, že jelikož místní berou dané vozy často jako něco běžného, musíme počítat s tím, že se k nim nechovají zrovna s úctou. A opomenout nesmíme to, že některé jsou skutečně ve stavu, kdy se oprava, i přes levnou kupní cenu, vyplatit nemusí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články