Všechno, co jste kdy chtěli vědět o cestovním pojištění při cestování autem na dovolenou kamkoliv do zahraničí

Pokud se chystáte na zahraniční výlet, věnujte pozornost pojištění, které se vám postará o výlohy v případě zdravotních problémů.
i Zdroj fotografie: BMW
                   

Zahraniční zdravotní péče je bez pojištění velmi drahá včetně těch nejmenších úkonů. Úměrně rizikovosti cesty, na kterou se chystáte, si projděte podrobněji nabídky pojišťoven a využijte jejich možnosti na maximum. Cestovní pojištění se obecně netýká jen čistě zdraví, ale obsahuje i nejrůznější asistenční služby, které vás nemusí ani napadnout a v případě trablí mohou být zcela neocenitelné. Průzkum se tedy vyplatí.
Podle čeho vybírat konkrétní služby

Základním kritériem je země a riskantnost cesty. Je logicky rozdíl mezi pobytem u moře v letovisku a poutí po vyprahlých horách. Dále hraje samozřejmě roli délka pobytu a typ samotné pojišťovny, takže si rozhodně srovnejte vícero nabídek. Šikovnou volbou můžete získat obrovský balík služeb za velmi dobré ceny. Samotný poplatek hradíte předem a i při nevyužití služeb se samozřejmě částka nevrací, jde tedy o jednorázový obchod.


iZdroj fotografie: Pixabay

Nastane-li škodná událost je prvním krokem pečlivá dokumentace – video, fotografie, pečlivé záznamy a potvrzení. Nikdy nic nevyhazujte! Cestovní pojištění zpravidla kryje léčbu, spoluúčast na ošetření, ztrátu dokladů, transport zpět domů, úrazy a ztráty zavazadel a trvalé následky úrazů. Lze si pojistit také vozidlo a stornování samotného zájezdu u cestovní kanceláře. Lze připojistit například extrémní sporty jako horolezení nebo bungee jumping a další.

Náklady a tuzemská nabídka

Cenová hladina pojištění se odvíjí od cíle cesty, vašeho věku (riziková skupina platí více) a taky formy sjednání. Vyřízení online je obvykle levnější a pohodlnější. Připojištění logicky znamená, že čím více toho chcete pokrýt, tím více zaplatíte. Existují také limity pojistných částek, takže například výlohy do 3,5 milionu jsou levnější než stejná funkce se stropem 7 milionů. Na stránkách pojišťoven najdete obvykle nejrůznější kalkulačky, na kterých si můžete udělat přesnou představu.


iZdroj fotografie: Pixabay

Tuzemské cestovní pojištění obvykle nekryje léčebné výlohy a asistenci, protože to obsahuje už samotné zdravotní pojištění. U nás si můžete pojistit odpovědnost za škodu na třetích osobách, zavazadla, úrazy s trvalými následky a zmíněné sporty. Pokud jezdíte do zahraničí často nebo vyloženě pravidelně, využijte možnosti celoročního pojištění, kdy nebudete nijak omezení počtem konkrétních výletů. Přejeme šťastnou cestu bez úrazů.

Zdroj: AutoTrip

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 154 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Osudové chyby Němců při vylodění v Normandii mohly změnit historii. Zmatek ve velení a brilantní zpravodajská hra spojenců hrály klíčovou roli
Události247.cz
Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku
VědaŽivě.cz
Kdy nám dojde ropa? Dopad bude tvrdší, než si vůbec dokážeme představit. Změní se chod celého světa
adbz.cz
Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné