Všechno, co jste kdy chtěli vědět o cestovním pojištění při cestování autem na dovolenou kamkoliv do zahraničí - AutoŽivě

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o cestovním pojištění při cestování autem na dovolenou kamkoliv do zahraničí

Pokud se chystáte na zahraniční výlet, věnujte pozornost pojištění, které se vám postará o výlohy v případě zdravotních problémů.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

Zahraniční zdravotní péče je bez pojištění velmi drahá včetně těch nejmenších úkonů. Úměrně rizikovosti cesty, na kterou se chystáte, si projděte podrobněji nabídky pojišťoven a využijte jejich možnosti na maximum. Cestovní pojištění se obecně netýká jen čistě zdraví, ale obsahuje i nejrůznější asistenční služby, které vás nemusí ani napadnout a v případě trablí mohou být zcela neocenitelné. Průzkum se tedy vyplatí.
Podle čeho vybírat konkrétní služby

Základním kritériem je země a riskantnost cesty. Je logicky rozdíl mezi pobytem u moře v letovisku a poutí po vyprahlých horách. Dále hraje samozřejmě roli délka pobytu a typ samotné pojišťovny, takže si rozhodně srovnejte vícero nabídek. Šikovnou volbou můžete získat obrovský balík služeb za velmi dobré ceny. Samotný poplatek hradíte předem a i při nevyužití služeb se samozřejmě částka nevrací, jde tedy o jednorázový obchod.


iZdroj fotografie: Pixabay

Nastane-li škodná událost je prvním krokem pečlivá dokumentace – video, fotografie, pečlivé záznamy a potvrzení. Nikdy nic nevyhazujte! Cestovní pojištění zpravidla kryje léčbu, spoluúčast na ošetření, ztrátu dokladů, transport zpět domů, úrazy a ztráty zavazadel a trvalé následky úrazů. Lze si pojistit také vozidlo a stornování samotného zájezdu u cestovní kanceláře. Lze připojistit například extrémní sporty jako horolezení nebo bungee jumping a další.

Náklady a tuzemská nabídka

Cenová hladina pojištění se odvíjí od cíle cesty, vašeho věku (riziková skupina platí více) a taky formy sjednání. Vyřízení online je obvykle levnější a pohodlnější. Připojištění logicky znamená, že čím více toho chcete pokrýt, tím více zaplatíte. Existují také limity pojistných částek, takže například výlohy do 3,5 milionu jsou levnější než stejná funkce se stropem 7 milionů. Na stránkách pojišťoven najdete obvykle nejrůznější kalkulačky, na kterých si můžete udělat přesnou představu.


iZdroj fotografie: Pixabay

Tuzemské cestovní pojištění obvykle nekryje léčebné výlohy a asistenci, protože to obsahuje už samotné zdravotní pojištění. U nás si můžete pojistit odpovědnost za škodu na třetích osobách, zavazadla, úrazy s trvalými následky a zmíněné sporty. Pokud jezdíte do zahraničí často nebo vyloženě pravidelně, využijte možnosti celoročního pojištění, kdy nebudete nijak omezení počtem konkrétních výletů. Přejeme šťastnou cestu bez úrazů.

Zdroj: AutoTrip

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
Spáchal, či nespáchal Adolf Hitler sebevraždu? FBI pracovala s teorií, že ponorkou utekl do Argentiny
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?