Blázen v dodávce, tancující přes dvojitou plnou, málem sejme motorkáře. Pak se z protisměru vyřítí další hrozba

Domníváme se, že někteří jedinci za volant zkrátka nepatří, i když mají (možná) řidičský průkaz. Zejména pokud se pustí do šíleného předjíždění jako v našem videu.

i Zdroj fotografie: S vědomím STOP CHAM
                   

Máme tu opět jedno malé video s pozoruhodnými momenty z okolních silnic. A ještě pozoruhodnějšími účastníky silničního provozu, o nichž spolehlivě víte jenom jedno: opravdu, ale opravdu je nechcete potkat na silnici. Je nám, stejně jako vám v zásadě jedno, kolik jim je, kde pracují, jakého politika budou příště volit a jestli chodí na dobrovolné akce Svazu zahrádkářů. To je opravdu bytostně jen a jen jejich věc. Co nechápeme je, jak jim někdo mohl dát řidičák.

Tank T4 likviduje vše v okolí

Náš kulíšek v letitém symbolu německého podnikatelského úspěchu s dvojitým i jednoduchým „vé“ na kapotě se na níže přiloženém videu činí. A byť jsou některé úvodní momenty celého střihového spektáklu rovněž zajímavé, doporučujeme „přetočit“ video na stopáž 1:25. Dnes ono „přetočení kazety“ jde naštěstí docela rychle a jednoduše. A již jsme v obraze. Standardní situace, doprava ubíhá vcelku poklidně, než se nám na scéně vlevo zjeví krabice zvící malého finského domku. Přes dvojitou plnou, pochopitelně.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Neb tito řidiči si s něčím jako je dvojitá plná čára opravdu hlavu nedělají. Proč by taky měli, čára není zeď, pochopitelně. Tyto a další více či méně vtipné výmluvy slyšíme dnes a denně v jakékoli vesnické (nejen, sic!) hospodě, kde se podobní „rytíři silnic“ následně kasají, jak to tam a tam dnes všem nandali. A jak ti všichni ostatní museli uhýbat, aby oni mohli projet. Dechberoucí sdělení, nepochybně. Pojďme se podívat, co na to říká zákon:

Dvojitá plná čára (V1b) – Značku je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění“.

Nevíme, zda-li byla na místě značka zakazující předjíždění, i když tato kombinace vodorovného i svislého značení bývá poměrně častá. Pokud by nebyla, mohlo by by tady předjíždění být legální, ostatně i motorkář to stihnul „na poslední chvíli“. Jinými slovy, když plnou čáru svým vozidlem nebo nákladem nepřesáhnete, předjíždět můžete. Nicméně, vždy pouze tak, že se předjíždění odehraje v pravém pruhu. Neb objíždění není předjíždění, to se asi shodneme.

Nic z toho v našem videu však neplatí. Šílenec za volantem praktického výrobku z Wolfsburgu zřejmě předpokládal, že bude mít podobnou akceleraci a stihne to podobně, jako to stihnul motorkář. Nikolivěk, příteli, tvoje dvacet let stará T4 1,9 TD není totéž, co kupříkladu „litrová“ silniční motorka. Chápeme, že to pro tebe může být zajímavé zjištění, ale je to zkrátka tak.

Navíc, když šlápneš ve své old schoolové německé krabici prudce na brzdu, „chytneš“ smyk jak ze zimní školy jízdy. Hloupé je, že tady jsi mohl zabít x lidí a kdyby ten protijedoucí neměl kam uhnout, nemuselo to dopadnout dobře. Tak snad to pochopíš, než někoho zabiješ. Přejeme si to opravdu, ale opravdu všichni.

Co byste udělili řidiči dodávky za tuto bezohlednost?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecko vstupuje do války na Ukrajině a dodává jí nejmodernější raketomety: cíl zasáhnou téměř vždy, dokonce i v pohybu
Události247.cz
Události247.cz
Šéf Kremlu jako bezmocný stařík: Putin měl opravdu potupnou nehodu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Einsteinův mozek rozřezali na 240 kusů: Proč to udělali a kde se nachází teď?
adbz.cz
adbz.cz
Bez kreditky už se do krájení nepouštím. Kuchyňský hack mi doporučila moje kamarádka