Výběr podle odborníků prozradil nejlepší ojetiny s cenou kolem 100 tisíc

                   

Vybrat ojeté auto je někdy oříšek. Zvláště když nemáte úplně dokonalé znalosti a navíc ještě musíte počítat s omezeným rozpočtem. Naštěstí existují data odborníků z Consumer Reports, kteří mohou mnohým pomoci s výběrem. A to v případě, že lidé hledají solidní ojetinu za cenu kolem 100 tisíc korun. Za tyto peníze se dá pořídit už celkem slušné auto, ale které je nejlepší?

Dominují dvě značky

Zajímavé na celém přehledu dat z Consumer Reports je rozhodně to, že v celém seznamu dominují jenom dvě značky. A navíc ani jedna není evropská, jelikož jsou všechny japonské. Právě auta z této země jsou obecně spojovány s kvalitou a spolehlivostí a daná data to jenom potvrzují. Podívejme se tedy společně na to, co je podle zkušených odborníků na auta nejlepší, pokud máte v kapse kolem 100 tisíc a chcete ojetinu, která vás nezklame. Jistě vás zaujme jak rozmanitost jednotlivých modelů, tak i rozpětí stáří u jednotlivých aut.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaké vozy jsou ty nejlepší?

Jistě už tušíte, že mezi dvojici značek, které v tomto přehledu jasně dominují, patří Toyota a Honda. Ale jaké jsou ty modely, a z jakého roku, které si vybrat? Začneme první jmenovanou, a to modelem Toyota Corolla z let 2002 – 2009, dále je na žebříčku také model Toyota Prius z let 2002 – 2007. Zapomínat nelze ani na vůz Toyota Avalon z let 2002 – 2005. Jako poslední je tu Toyota Camry z let 2002 – 2005.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

A jak je to v případě druhé japonské automobilky? Zde experti doporučují pořídit třeba vůz Honda Civic z let 2009 – 2011. Dále nezklame také Honda Jazz z let 2007 – 2009. Dalším vhodným tipem na slušnou ojetinu je Honda Accord, z let 2004 – 2007.

Výběr je velký

Jak dokládá jednotlivý přehled, tak výběr modelů, které se dají zakoupit s daným limitem a jistotou určité spolehlivosti, je opravdu velký a není problém zvolit řadu osvědčených vozů, které najdeme jezdit na silnicích po celém světě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná