Vybrali jsme kvalitní ojeté hybridy s cenovkou do 300 tisíc

                   

I když nejste fanouškem klasické elektromobility, dost možná vás tento trend také zasáhne, alespoň z pohledu toho, že budete mít doba hybridní vůz. Automobil, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Tato kombinace může přijít vhod ve městech, kde vám hlavně k nižší spotřebě pomůže elektrický pohon, zatímco mimo město můžete klasicky využívat spalovacího motoru, bez obav z rizika krátkého dojezdu.

Pokud jste se rozhodli pořídit hybridní auto už nyní, a máte zamířeno do segmentu ojetých aut s cenovkou kolem 300 tisíc korun, podívejte se na několik našich tipů, které patří do skupiny těch aut, která nezklamou.

i

Toyota Prius

Toyoty jsou na poli hybridních automobilů známy jako vyhlášená volba. V naší cenové relaci bude dobře vycházet model Toyota Prius, konkrétně jeho třetí generace. Tedy auto vyrobené v letech 2009 – 2015. Z dlouhodobého hlediska se dá říci, že auto je minimálně poruchové. A to jak pokud jde o elektroniku, tak technické prvky. Taktéž nejsou zaznamenávány žádné výraznější komplikace s hybridním systémem.

Pod kapotou má Toyota Prius třetí generace kombinaci dvou pohonů. A to benzinového motoru pracujícího v Atkinsonově cyklu s objemem 1,8 litru a výkonem, který dosahuje hodnoty 98 koní. K tomu se přidává ještě elektromotor, díky kterému je celkový výkon vozu 134 koní. Kladem daného řešení je určitě jistota příznivé spotřeby, hlavně v případě cestování po městě.

i

Toyota Yaris

Japonská Toyota je nejenom vyhlášená svou spolehlivostí, ale je známá také jako jistý průkopník v oblasti hybridní technologie. A tak je jako hybrid k dispozici i model Toyota Yaris, konkrétně potom třetí generace. Tato modelová řada se vyráběla v letech 2011 – 2019, což znamená, že s dostupným rozpočtem se dá koupit ještě ne tak starý automobil, který se od řady konkurentů liší mimo jiné i svým kvalitním zpracováním a ochranou proti korozi.

Pod kapotou má Toyota Yaris kombinaci elektromotoru s benzinovým motorem o objemu 1,5 litrů. Dohromady hybridní systém pohonu nabízí výkon 100 koní, což vzhledem k charakteristice vozu jasně dostačuje. Díky využití elektřiny a účinné rekuperace není problém dosáhnout spotřeby v nižších jednotkách litrů. Ve městě se lze držet na spotřebě kolem 3,5 litru, zatímco mimo město by při běžné jízdě mohlo být reálné rozmezí 5 – 6 litrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Opel Ampera

U nás není model Opel Ampera až tak známým. Fakt je ale takový, že se jedná o poměrně solidní hybridní automobil,  který zaujme i svým vzhledem a celkovou dávkou praktičnosti. A samozřejmě vám na auto bude stačit i váš rozpočet. Tedy v případě že se poohlížíte po vozu Opel Ampera první generace, která byla vyráběna v letech 2012 – 2014.

Opel Ampera je zajímavým hybridem i z toho důvodu, že vám umožní jezdit i čistě na elektřinu. A to až na vzdálenost 80 kilometrů, což může znamenat, že řada běžných krátkých jízd bude zcela zdarma (tedy za pár korun, podle vašeho elektrického tarifu). Kromě elektromotoru s výkonem 150 koní je pod kapotou také motor o objemu 1,4 litru s výkonem 86 koní. Při zapojení spalovacího motoru sice musíme počítat se spotřebou kolem 5 litrů na sto, ale zároveň nejsme omezeni dojezdem jako u klasického elektromobilu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové