Vybrali jsme ojetá luxusní SUV do 300 tisíc. Nízká cena není vždy výhrou

                   

Pořídit si ojeté luxusní SUV za cenu do 300 000 Kč? Jde to, ale je třeba počítat s tím, že řada vozů může mít i celkově vyšší provozní náklady. Proto je třeba vybírat opravdu obezřetně a neřídit se nutně jenom podle ceny. Vybrali jsme pro vás několik aut, které obě věci splňují. Jde o luxusnější SUV a při koupi se vejdete do 300 tisíc.

Mercedes ML II

Doporučujeme druhou generaci vozu, která se vyráběla v letech 2005–2011. Auto možná úplně nezaujme svým designem, ale nadchne třeba zvýšenou ochranou proti korozi, i kvalitními materiály. Ideální volbou se může jevit některý z nabízených benzinových motorů.

Jeep Grand Cherokee WK

Cenový limit 300 000 Kč může stačit i na pořízení vozu Jeep Grand Cherokee WK, který se vyráběl v rozmezí let 2005–2010. Auto zaujme nejenom svým designem, který ukazuje celkovou robustnost. Nelze opomenout ani dostatečné výkony, nebo celkovou kvalitu zpracování. Ne vše se ale povedlo, hlavně potom spíše skromnější interiér.

Volvo XC90 I

Velmi populární auto. Když byly představena první generace modelu Volvo XC90 I, znamenalo to velký úspěch. Auto se vyrábělo od roku 2002 do roku 2014 a během této doby proběhly jenom drobnější kosmetické změny. Ostatní zůstalo víceméně stejné. Volvo na tomto modelu jasně potvrdilo svou kvalitu, jak s ohledem na bezpečnost, tak i odolnost a životnost vozu.

Audi Q7 I

První generace Audi Q7 rozhodně nezklame. Jedna z vlajkových lodí automobilky se vyráběla od roku 2005 do roku 2015. Kromě povedeného designu, kvality a také bohatého výběru i výkonných motorizací nadchla ještě jednou věcí. K dispozici může být i v sedmimístné verzi, což se hodí početnějším rodinám.

Volkswagen Touareg I

Cílem první generace vozu Volkswagen Touareg bylo zaujmout zákazníky, kteří hledají stylové SUV nabízející kvalitní zpracování i maximální komfort. A to se povedlo. Vůz byl vyráběn v letech 2002–2010 a byl velmi oblíbeným vozem značky. Zaujme také široká škála výkonných a povedených motorizací. A to vše i za cenu do našeho limitu, který je 300 000 Kč.

Porsche Cayenne

Už jenom značka vozu vás dokonale odliší od okolí. Pokud jste si mysleli, že Porsche Cayenne je nedostupným vozem, mýlíte se. První generace tohoto SUV vyráběná v letech 2002–2010 může být pořízena i do 300 000 Kč. Za tuto cenu získáte stylový vůz věhlasné značky, který kromě motorizací nadchne třeba i špičkovou výbavou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články