Vybrali jsme spolehlivé ojeté kombíky, které mají pohon čtyř kol

                   

Kdo hledá rodinné auto, ten má jasno v tom, že to musí být kombi. Základní nabídka je u většiny automobilek spojena s tím, že jejich kombi má pohon výhradně jenom předních kol. Co ale v případě, že byste zatoužili mít čtyřkolku? Ať už pro lepší zvládání běžných jízdních situací, tak i pro možnost vyrazit do terénu nebo na hory, s jistotou že dojedete do cíle?

Zmapovali jsme trh ojetých kombi a vybrali ty, které zaujmou svou kvalitou, všestranností, praktičností, a hlavně svými jízdními vlastnostmi. A to primárně z toho pohledu, že dokážou nabídnout pohon všech čtyř kol. Jací kandidáti přijdou vhod?

Subaru Outback

Subaru Outback je často podceňovaným automobilem. Na našem trhu není tolik populární a tak se na něho dost často zapomíná. To je ale celkem škoda, jelikož i tento model patří do kategorie kombíků s pohonem všech čtyř kol. Vůz vyráběný v letech 2009 – 2014 tak může nabídnout jak velkou praktičnost, tak i všestrannost, hlavně pokud jde o jízdní vlastnosti v různých terénech. Jediným drobným negativem může být fakt, že dvoulitrový naftový motor pod kapotou není úplně spolehlivý a jeho opravy nemusí být až tak levné. Pokud však místo toho sáhnete po benzinové verzi, není důvod se čehokoliv obávat. A jelikož Subaru má s terénními vozy obecně řadu zkušeností, můžete očekávat, že i s tímto kombíkem, zvládnete takový terén, kde řada ostatních konkurentů pomalu ale jistě ztrácí dech.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Volkswagen Passat Alltrack

Opomíjet rozhodně nelze osvědčenou klasiku a populární model s označením Volkswagen Passat Alltrack. Konkrétně tedy generaci označenou jako B7, což znamená, že mluvíme o voze z let 2012 – 2014. Passat je na našem trhu v segmentu ojetin velmi populárním modelem a to jak ve verzi kombi, tak i v případě této charakteristiky, s pohonem všech čtyř kol. Zároveň však dodejme, že vzhledem k parametrům se auto hodí skutečně spíše jenom na cestu na hory či na zablácené polní cesty, než do horšího terénu. Při běžném rodinném cestování však nezklame, ať už svou velikostí, tak svou pohodlností. Osvědčenou volbou pro pohodlnou jízdu je samozřejmě převodovka DSG, i když kdo plánuje více jízd v terénním prostředí, mohl by mu přijít vhod raději manuál. Když jde o motorizaci, je osvědčeným tipem naftový motor 2,0 TDI, který je k dispozici v několika výkonnostních verzích.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Volvo XC70

Volvo je obecně symbol bezpečnosti, ale u některých modelů k tomuto kladu můžeme přidat také praktičnost, spolehlivost a dobré jízdní vlastnosti v různých terénech. Řeč je v tomto případě o modelu Volvo XC70 z let 2007 – 2016, který je k dispozici také s pohonem všech čtyř kol. I když designově vůz neoplývá nijak unikátní elegancí, pokud jde o jeho praktickou stránku, rozhodně nezklame. Auto je k dispozici jak s benzinovými, tak pochopitelně také naftovými motorizacemi. Pokud sáhnete po zachovalé kopii, rozhodně vám tento model dokáže ukázat svou kladnou stránku, po všech směrech.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články