Vybrali jsme vozy, které se vyrábí už desítky let. Některé jsou neznámé

                   

Může se zdát, že současná auta jsou spíše spotřebním zbožím, a to hlavně pokud mluvíme o jejich celkové životnosti. Jsou však i auta, o kterých se dá říci, že vydrží všechno. Taková, která mají opravdu dlouhou životnost a nezklamou ani jako starší ojetina. O jaké vozy jde? Zde je jejich přehled.

Mercedes-Benz G

Populární auto, jehož předchozí generace se přestala vyrábět v roce 2017 a aktuálně je na trhu generace současná. Tento německý vůz potvrzuje celkovou preciznost značky a to, že si zakládá na své dlouhodobé kvalitě. A to od roku 1979, kdy se vůz poprvé vyrobil.

Peugeot 504

První model tohoto vozu sjel z výrobních linek už v roce 1968. A hned rok na to byl Peugeot 504 vyhodnocen jako nejlepší evropské auto. Nyní, s odstupem pořádného času můžeme říci, že je opravdu dobrou a kvalitní volbou.

Hillman Hunter

Je jenom málo lidí, kteří vědí, co za vůz je Hillman Hunter. Kdo to neví, tomu připomeneme, že jde o vozidlo vyráběné od roku 1966 do roku 2005. Už takto dlouhá doba produkce ukazuje na jeho kvalitu.

Mini

Toto auto je nejenom stylovkou, ale jedná se o auto, které dokáže nadchnout svou spolehlivostí. Britská značka první model vyrobila už v roce 1958 a v podstatě od té doby se pyšní vysokou kvalitou.

Citroën 2CV

O jaké auto jde? Ano, je to ona legendární Kachna, která zaujala jak svým designem, tak svými jízdními vlastnostmi. Auto se začalo poprvé vyrábět v roce 1948 a jeho produkce skončila až v roce 1990.

Lada Niva

Určitě auto, se kterým nelze mít problémy v terénu, kam je Lada Niva primárně určena. Ta první byla vyrobena už v roce 1977. A kdy byla produkce ukončena? Ještě k tomu nedošlo, protože tento model je vyráběný stále.

Volkswagen Type 2

Že tento vůz neznáte? Ale ano. Volkswagen Type 2 není nic jiného, než onen známý a legendární, jistě také ikonický minivan. Začal se vyrábět už v roce 1949 a jeho produkce dokázala vydržet až do roku 2013.

Morgan 4/4

Pokud vás zajímají vozy, které se svým designem vymykají modernímu vzhledu, je Morgan 4/4 tím pravým. První se vyrobil v roce 1955 a pokud myslíte, že výroba byla ukončena už dávno, je to omyl. Auto se stále vyrábí.

Volkswagen Beetle

Je jenom velmi málo lidí, kteří by neznali legendární Volkswagen Beetle. Brouk je ikonickým vozem už od roku 1938. Vyráběl se až do roku 2003, což znamená, že jeho produkce trvala dlouhých 65 let.

Zdroj: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové