Vyladěný Volkswagen Golf R je skutečným satanem. Nabízí obrovskou sílu a výkon podobný supersportům

Milovníci silných automobilů si jej zamilují. Řeč je o voze Volkswagen Golf R, který nabízí neskutečnou sílu i rychlost.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem MotoOliTV
                   

Volkswagen má v nabídce kromě rodinných a užitkových vozů také modely, které vás ohromí svým výkonem i rychlostí. U některých se jedná dokonce o dva v jednom, rodinné auto a zároveň vysoce výkonný a rychlý vůz. Kupříkladu nový Golf R se jim skutečně povedl. S továrním výkonem se sice ještě nepodobá supersportu, ale to se dá pomocí pár úprav napravit.

Golf R nabízí výkon podobný superautům

Zbrusu nový Volkswagen Golf R stojí přibližně 1 140 000 korun, což není úplně málo. Na druhou stranu oproti ceně drahých sportovních automobilů se stále jedná o slušnou cenu na to, jaký výkon se z něj dá dostat. Kromě toho je to pořád dobrá volba jako rodinné auto, takže s ním můžete v pohodě každý den dojíždět do práce nebo vozit děti do školy. Pro ty, kterým nebude stačit obyčejná tovární verze, se dá Golf R upravit na výkon, který překročí hranici 400 koňských sil, s čímž se neztratí ani na závodním okruhu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Úprava vozu

Jeho úpravou se zabývala německá společnost Panowe, která představila sadu vylepšených komponentů, které jsou schopné pozvednout výkon Volkswagenu na úplně jinou úroveň. Součástí je nový software pro řízení motoru, úprava turbodmychadla, další sání a vzduchový filtr. Nelze opomenout rychlejší řazení a vyšší tlak spojky. Při všech těchto změnách je vůz dále schopen plnit předepsané emisní normy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výkon motoru a rychlost Golfu R

Jeho TSI motor dokáže po úpravách vyvinout neuvěřitelný výkon až 444 koní a točivý moment 564 Nm. To jsou ohromující čísla, pokud vezmeme v potaz, že se jedná o rodinný vůz s cenou něco málo přes 1,1 milionu korun (po úpravách bude samozřejmě vyšší). Automobil je schopen zrychlit z 0 na 100 za necelé 4 sekundy. Přesná maximální rychlost není změřena, ale fotografie Golfu z testovací jízdy ukazuje na tachometru 298 km/h.

Cena vylepšení výkonu

Celková cena za provedené úpravy se vyšplhá přibližně na 250 tisíc korun. Na první pohled se to může zdát moc, ale musíte si uvědomit, že zvýšení výkonu je opravdu výrazné. Za cenu přibližně 1,4 milionu korun tedy dostanete Golfa R upraveného tak, že se vyrovná výkonu Audi RS4 nebo třeba BMW M3. Ovšem cena těchto dvou sportovních automobilů se pohybuje úplně někde jinde.

Zdroj: Úpravce HGP, MotorOliTV

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články