Každý ví, že existují pneumatiky zimní, letní a celoroční. Tuto trojici se rozhodl narušit Michelin svou novinkou v podobě pneumatiky, kterou lze označit za celkem unikátní model. To proto, že se v podstatě jedná o pneumatiku letní, se kterou se bude dát běžně a bezpečně jezdit také v zimě. Přesto nejde o model, který by se dal škatulkovat jako celoroční. Můžeme tak říci, že je to letní pneumatika na zimu, což je ve světě gum celkem velký unikát.

Seznamte se s pneumatikou Michelin CrossClimate

Unikátem pneumatiky Michelin CrossClimate je především její běhoun a dezén. Pokud se podíváme na běžnou celosezonní pneumatiku jakéhokoliv výrobce, tak je velmi podobná zimním modelům. U některých jenom těžko rozlišíte, zda je o celoroční nebo zimní verzi. Oproti tomu Michelin CrossClimate je jasně charakteristická tím, že její dezén je zcela jiný. Na první pohled vypadá velmi netradičně a nutno říci, že u pneumatik není něco podobného zvykem. I díky tomu je tento typ pneumatiky poměrně snadno identifikovatelný. Právě dané tvarování dezénu má z pneumatiky dělat zajímavý model letní pneumatiky použitelné také v zimě. Ano, můžete ji označit i za celoroční, ale od těch klasických se svým provedením přece jenom výrazněji liší.

Další výrobci nestojí opodál

Podívat se můžeme i na několik konkurentů, kteří se také snažili narušit zaběhlý model celoročních pneumatik, které jsou vlastně zimní, pouze s upravenou směsí. Mezi takové patří třeba Bridgestone WeatherControl A005, popřípadě i Goodyear Vector 4Seasons. I tady je celkem charakteristicky vidět, že se vzhledem jedná spíše o letní pneumatiku, která však může být použita i v zimě. Tak unikátní jako model od Michelinu však ani jedna rozhodně není.

Stále jde o univerzální řešení
Co dodat na závěr? Fakt, že se stále jedná o univerzální řešení a nutno dodat, že ač se výrobci snaží sebevíc, tak se univerzální pneu nikdy nevyrovná klasické zimní nebo letní.