Čelní srážka s osobním vozidlem vystřelila motorkáře několik metrů do vzduchu. Děsivý okamžik zachytila kamera v autě

Odvaha, vysoká rychlost, nezodpovědnost – to jsou faktory, které jsou odpovědné za většinu dopravních nehod a dalších tragických událostí na silnicích.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve většině případů se jedná o nehodu dvou osobních automobilů, které se mohou čelně srazit a způsobit řidičům smrtelná zranění. Jsou ale i případy, kdy se ve vysoké rychlosti střetne vozidlo s motocyklem – o to jsou pak horší následky. Ve videu můžete vidět, jak řidič osobního vozu ohrozil ostatní účastníky provozu tím, že jel velmi rychle a srazil právě řidiče na motocyklu. Ten sice náraz přežil, ale utrpěl zranění, která ovlivnila jeho pohyblivost.

Nehoda, při které tuhne krev v žilách

Vysoká rychlost řidiče osobního vozidla, možná frajeřina, ale hlavně nezodpovědnost vedly k tragédii, která se na silnici odehrála za běžného provozu. Incident s vážnými následky se odehrál před kamerami ve vozech. Nehodu zachytila nejen kamera řidiče vozidla, které jelo rychle, ale také ho natočila kamera vozu, který jel za ním. Ve videu je vidět, že v důsledku nepřiměřené rychlosti vjel řidič na druhou stranu vozovky a tato chyba měla fatální následky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Děsivý okamžik, kdy řidič narazí do protijedoucího motocyklu, se odehrál v Anglii. Síla nárazu byla tak velká, že to motocyklistu vystřelilo do vzduchu a letěl (kutálel se) několik desítek metrů. V důsledku toho utrpěl velmi vážná zranění, která ovlivní jeho další život. Oběť byla převezena do nemocnice se zlomenou páteří, hrudní kostí a zlomeným zápěstím. Muž zbytek života musí strávit na invalidním vozíku, ale může děkovat Bohu, že přežil.

Řidič osobního vozidla byl odsouzen k 16 měsícům vězení

Řidičova bezohledná a nebezpečná jízda nezůstala bez trestu. Sám se přiznal, že jel velmi rychle a už neměl čas reagovat tak, aby se motocyklu vyhnul. Mnoho nehod je způsobeno právě tím, že řidič nezná svoje možnosti a nepřizpůsobí rychlost stavu vozovky nebo svým zkušenostem. Překročení rychlosti je nebezpečné nejen pro samotné řidiče, ale také pro jeho spolucestující a další účastníky provozu, kteří nic netuší a za zatáčkou je může potkat smrt.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ani to nejbezpečnější auto nezaručí, že se vám nic nestane, když jedete příliš rychle. S rostoucí rychlostí se snižuje čas potřebný k tomu, abyste dokázali včas reagovat na vzniklé situace a následné obranné reakci. Proto vždy jezděte podle předepsané rychlosti, jízdu ve vysoké rychlosti si můžete vyzkoušet na některém z uzavřených okruhů, na kterém nemůžete nikoho ohrozit a užijete si adrenalin.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články