Vysoký nájezd u aut není na škodu. Někteří je vybírají záměrně. Mají k tomu důvody

                   

Když člověk vybírá ojeté auto, tak velmi často hledí na jednu jedinou věc. A tou je kilometrový nájezd. Pokud přesahuje určitou pomyslnou mez, která může být i různých lidí jinak vysoká, auto ze svého výběru prostě vyřadí. Přitom je to chyba, jelikož vysoký nájezd u aut nemusí být vždy na škodu. Spíše na opak. Proč?

Auto je spolehlivé

To, že se s daným vozem najelo tolik kilometrů, svědčí o tom, že je spolehlivé a nepředpokládá se, že by ze dne na den přestalo sloužit. Pokud zvládlo takový nájezd, tak je kvalitní nejenom motor, ale i řada dalších součástí. Jde o dobré poctivé auto, které vydrželo a dá se u něj očekávat i to, že vydrží.

Motor to vydrží

Hlavně u kvalitních naftových motorů nejsou stovky tisíc najetých kilometrů absolutně žádným problémem, který by měl někoho děsit. Pokud je takový motor pod kapotou ojetého vozu, který vybíráte, nic se neděje. Motor zvládne i podstatně více a vyšší nájezd u něho není nic, co by vás mělo znepokojovat, pokud auto kupujete na běžné ježdění.

Nemá stočený tachometr

Právě to, že lidé hledí na co nejmenší kilometrový nájezd je jedním z důvodů, proč byznys se stáčením tachometrů jenom kvete. U řady aut tak v podstatě nevíme, zda nájezd odpovídá, nebo nikoliv. Proto je lepší kupit vůz s vyšším nájezdem, kde máme jistotu, že jde o odpovídající stav, než auto s minimem, což je nejenom podezřelé, ale pokud má opravdu stočený tachometr tak reálně nevíme kolik má najeto ve skutečnosti.

Bude levné

Právě to, že lidí vesměs hledají hlavně auta s minimálním kilometrovým nájezdem, se podepisuje na tom, že ty vozy, které mají kilometrový nájezd vyšší, jsou prodávány celkem levně. Koupě takového vozu tak může být vcelku výhodná a s jakýmkoliv rozpočtem se dají pořídit i zajímavé kousky. I to je jeden z důvodů, proč pomyslnou hranici přes kterou nechceme jít o kousek zvýšit.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články