Vyzkoušeli jsme triky na zamlžená okna. Funguje to nejjednodušší

                   

Hlavně v zimním období jsou zamlžená okna velký problém. Klesající teplota a rosný bod jsou spolu s vlhkostí v autě hlavním důvodem, proč po nasednutí a nastartování nic nevidíme. Přitom řešení může být jednodušší, než se zdá. Naučte se hlavní triky pro odmlžení oken.

Zapnutí klimatizace

Zapnout si v zimě klimatizaci? Ano. Má totiž jedinečnou schopnost vysoušet interiér. Díky tomu se snadněji zbavíte vlhkosti na oknech, ale i v celém interiéru. Doporučujeme klimatizaci zapnout nejenom když nastartujete a čekáte na odmlžení, ale i po celou dobu jízdy. Zbaví vás vlhkosti a zamlžená okna budou minulostí. Jednodušší už to být nemůže.

Správně nastavené proudění vzduchu

Opět velmi jednoduchá věc, která může výrazně pomoci. Nejenom, že je třeba zkontrolovat celý systém klimatizace, aby fungoval správně a aby vzduch foukal v potřebné intenzitě. Základem při zamlžených oknech mělo být i jeho správné proudění. V tomto případě jasně nastaveno na foukání na čelní sklo.

Ubrousky, spreje a další

Třetí metodou je použití různých produktů, které mají proti zamlžování oken bojovat. Nutno říci, že ho sice zmírní, podpoří jeho odstranění, ale rozhodně nefungují tak, že by dokázaly ve vlhkém autě zamlžení skel zcela stoprocentně předcházet. Pokud budou brány jako doplněk předchozích dvou možností, tak nezklamou.

Odstranění vlhkosti

V zimě je dobré zaměřit se hlavně na textilní koberečky, které mohou být doslova nasáklé vodou. Ty je třeba vysušit. Stejně tak se zaměřte na vlhkost v samotném interiéru. Tu nejlépe odstraníte klasickým vyvětráním. Sledujte venkovní vlhkost vzduchu a když je minimální, zatopte v autě na nejvyšší možnou mez a poté otevřete okénka. Takto několikrát opakujte.

Folie na okno

Jde o speciální typ folie, která by měla kondenzaci zabránit. Jde o vytvoření jakéhosi ochranného filmu s funkcí, která brání zamlžování. Podobné varianty jsou často využívány u motocyklových přileb.

Babské rady

Mezi ty patří třeba použití jedlé sody, která se umístí v autě a vlhkost nasákne. Stejně tak se mluví o použití kočičího steliva do toalet. Obojí rozhodně zabírá a po pár dnech je vidět, že je vlhkost pohlcována. Opět ale platí, že záleží hlavně na tom, kolik jí v interiéru je. Jako doplněk dobrá volba.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články