Vyzkoušení reálného dojezdu elektroaut až do úplného vybití akumulátoru - AutoŽivě

Vyzkoušení reálného dojezdu elektroaut až do úplného vybití akumulátoru

                   

Britové vypustili do světa video, ve kterém otestovali dojezd šesti malých elektrických aut Testovanými vozy byly Honda E, Volkswagen e-up !, Peugeot e-208, Vauxhall Corsa-e (V Evropě prodávaný pod značkou Opel), Mini Electric a Renault Zoe. Samozřejmě se nesrovnával teoretický dojezd, ale takový, který odpovídá jízdě v reálném světě a používání elektromobilů až do úplného vybití akumulátoru.

iZdroj fotografie: Renault Press Kit

Pozor, hrozí prozrazení zápletky: elektromobil, který vidíte na obrázku výše, Renault ZOE, zvítězil v soutěži skutečného dojezdu, když dosáhl 96 procent vzdálenosti, kterou slibuje výrobce: 383 kilometrů. Prvním závodníkem, který vypustil duši, byla Honda E, ta ujela “pouhých” 182 km neboli 90 procent svého uváděného dojezdu.


iZdroj fotografie: Volkswagen Press Kit

Zajímavé je, že v testu figuroval Volkswagen e-up!, a ne nové VW ID.3, ktere by asi dosáhlo lepšího výkonu, protože uváděný dojezd v reálných podmínkách je 550 km. Dost možná to bylo kvůli tomu, že Britové pro své video nesehnali žádný testovací vůz tohoto modelu. Nicméně i e-up! si proti modernějším a dražším soupeřům vedl relativně dobře.

Kromě toho, že test ukázal reálný dojezd malých elektrických vozů, které jsou nyní na trhu, je zajímavé vidět, co jednotlivé modely udělají, když jim chcete vybít baterku na úplné minimum. Scénáře byly u všech šesti elektroaut celkem podobné. Před poklesem na nulu systémy upozornily řidiče na nízký stav nabití. Poté, co se auta blížila k úplnému vybití, celý systém omezí výkon a přinutí řidiče zastavit na bezpečném místě.


iZdroj fotografie: Honda Press Kit

Jak je vidět na videu, ve Velké Británii byla skvělá dostupnost různých poskytovatelů pomoci v nouzové situaci, kteří pomohou vaše EV nabít natolik, abyste se dostali k nejbližšímu veřejnému nabíjecímu místu.

Celý test můžete sledovat níže. Je to dobrých 30 minut, ale pokud uvažujete o koupi městského EV, určitě stojí za zhlédnutí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 196 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstrašidelnější vojenská místa, kde si vzalo život nespočet vojáků i běžných občanů. Duchové padlých zde straší dodnes
Události247.cz
Řidič srazil na přechodu mladou dívku. Poplácal ji po ramenou a z místa nehody ujel
VědaŽivě.cz
Znáte původ pohádky o Červené karkulce? Vlk nebyl vždy ten špatný. Prvotní variace příběhu se od toho dnešního liší
adbz.cz
Postavili 2 kontejnerové domky celkem za půl milionu korun. Příjem z jejich pronájmu jim teď vynáší 20 tisíc měsíčně