Na okně auta našla varovný vzkaz. Myslela si, že jde o vtip, ale pod kapotou opravdu číhal 2metrový had

Co dělat, když se do motorového prostoru dostane nezvaný host? Zbavit se ho, ale legálně a bezpečně.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
                   

Kuna je malá šelma, kterou zná nejeden majitel osobního automobilu. Ne že by ji snad někdy viděl na vlastní oči, spíše má jen zkušenosti s tím, co umí napáchat. Když vleze do motorového prostoru, začne si pochutnávat na kabeláži a izolaci. Zbavit se kuny je poměrně obtížné. Nicméně podle toho, co nám napsala čtenářka, slečna Kamila Holvasová, která kvůli práci žije v Austrálii, je kuna pod kapotou docela neškodným zvířetem.

Zvířata v motorovém prostoru jsou velký problém

Slečna Holvasová částečně žije v australském státě Queensland a poslala nám zajímavý příběh, který se stal v jejím okolí. Sousedka prý jednoho dne přicházela k zaparkovanému autu a z dálky viděla něco na bočním okně. Nedokázala přesně rozpoznat, o co jde, první, co ji napadlo, bylo rozbité okénko, sprej či nějaká jiná formu vandalismu. Přímo na místě už ale bylo jasné, o co se jedná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sousedka Saori Forrington našla na svém autě papír s ručně psaným varovným nápisem. Ten říkal, že má v autě dvoumetrového hada, v prostoru kolem motoru. Ženu napadlo, že jde o žert nějakých dětí, snahu ji vyděsit. Nejprve chtěla zvednout kapotu a podívat se, jestli se pod ní nějaký plaz opravdu neukrývá, nakonec si to ale rozmyslela. Zvedla telefon a zavolala profesionální odchyt zvěře. Udělala dobře? Ano. 

Hadi mají rádi malé prostory, k motoru se hravě vejdou

Specialisté na odchyt zvířat přijeli a udělali potřebnou práci za Saori. A pod kapotou opravdu našli velkého hada. Ukázalo se, že jde o australskou krajtu, která si v poklidu spí. Profesionálům se podařilo plaza opatrně vytáhnout a později vypustit. Nejprve nebylo jasné, kdo dal Saori na auto varovný vzkaz. Druhý den se však sám přihlásil onen člověk, který uviděl krajtu v blízkosti Saorina auta.

Pokusil se prý hada zaplašit klackem, což se mu ale nepodvedlo. Krajta se sice odplazila, ale schovala se ženě pod auto. Tak aktivní pozorovatel došel domů pro papír na napsal vzkaz. Saori byla překvapená, jak obětavý muž byl, každý druhý by jen odešel bez povšimnutí a majitele auta nevaroval. 

Kolemjdoucí udělal maximum a pokusil se řidičku varovat

Že se nejedná o ojedinělou událost, ukazuje odlišný případ z Queenslandu. Jiný had, ale tentokrát pětimetrový, vyděsil majitele domu, když otevřeli vstupní dveře. Obrovská krajta bílé barvy odpočívala přímo na zápraží. I v tomto případě musela přijet odchytová služba, bohužel podle dostupných informací byl had podle všeho zřejmě utracen. Závěrem pro nás, středoevropské motoristy, krátké oddechnutí: zlaté kuny.

Jaké zvíře jste u sebe v autě našli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články