Xiaomi míří do světa elektromobility. Investuje do čínského rivala Tesly

                   

Značka Xiaomi se poslední roky dostává výrazně do popředí. Její mobilní telefony, ale i výrobky pro domácnost možná nebudou v brzké době to jediné, co bude nabízet. Aktuálně se objevila zpráva o to, že se začíná ubírat i směrem, kterým je výroba automobilů. Ne však tak, že by sama automobily začala vyvíjet a vyrábět. Xiaomi investuje do již existující automobilky.

Hlavní konkurent pro Teslu

Xiaomi se rozhodlo investovat finanční prostředky do automobilky Xpeng. Značky, která je čínským výrobcem elektromobilů a obecně je považována za hlavního konkurenta Tesly. Jak je u Číňanů zvykem, ti se snaží Teslu primárně napodobit a také vytvořit podobnou kopii, která by však byla podstatně levnější.

Silná finanční podpora

Za pár let může být značka Xpeng skutečně tou, která bude Teslu porážet. Mimo jiné i proto, že má poměrně výraznou finanční podporu. Finance na vývoj poskytly třeba už i společnosti, jako je Foxconn nebo Alibaba. A nyní se přidává známý výrobce elektroniky Xiaomi. To by mohlo opět pomoci zrychlit samotný vývoj a reálně konkurovat americké Tesle.

Finanční injekce ve výši 400 milionů dolarů

A kolik Xiaomi automobilce Xpeng nabídla? Je to částka ve výši 400 milionů dolarů, která byla vyměněna za akcie společnosti. Tato finanční částka by měla být primárně použita na vývoj v oblasti autonomních technologií. Tedy systémů, které mají být velmi podobné jako je autopilot Tesla.

Zatím pouze jeden model

I přes velkou podporu nemá Xpeng nijak ohromující nabídku. V prodeji je zatím pouze crossover Xpeng G3, který byl představen na začátku letošního roku. Příští jaro má být představen další model, a to limuzína Xpeng X7. Ta by podle všech dostupných informací měla být přímou konkurencí vozu Tesla Model S. Mluví se samozřejmě o poměrně velké podobě, ale s důrazem na podstatně lepší parametry. Hlavně pokud půjde o dojezd a výkon. Do jara však zatím času dost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná