Youngtimer jako dobrá investice. Vybrali jsme několik stylových kupé

                   

Devadesátá léta byla zajímavá v mnoha směrech. V tom automobilovém se oblibě těšily kupé a většina automobilek takovou verzi měla. Postupně jejich sláva začala upadat a současná nabídka je minimální. Na druhou stranu řada těch devadesátkových se dochovala v dobrém stavu a tak se mohou stát celkem solidní investicí. Kdo hledá stylového youngtimera, pro toho máme několik zajímavých tipů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Alfa Romeo GTV

Tato automobilka se vždy vyznačovala unikátním stylem svých vozů a právě na tom byla založena její obliba. Model Alfa Romeo GTV to jenom potvrzuje. Skvěle tvarované tělo a povedený interiér, to byl základ tohoto modelu. V rámci výrobního období trvající od roku 1994 do roku 2006 se pod kapotou objevilo devět motorizací. Solidní volbou je určitě motor o objemu 3,2 litru s výkonem 240 koní, který zajistí, že svezení tímto vozem bude neuvěřitelný zážitek.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Fiat Coupe

Fiat Coupe nejenom ukazoval, že Italové stylová auta umí, ale také byl zajímavý tím, že řadu věcí sdílel s vozy Alfa Romeo 155 a také Lancia Delta. Italský vůz vstoupil na trh v roce 1994 a byl vyráběný dlouhých šest let. Během nich se pod kapotou střídalo celkem 5 motorizací. Nejslabší měl 131 koní a ten nejsilnější celých 220. A právě ten, pětiválcový dvoulitr bude pro dokonalý zážitek z jízdy skvělou volbou, která zajistí zrychlení z nuly na stovku za 6,5 sekundy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Honda Prelude

Kdo má radši vyhlášenou japonskou spolehlivost, měl by se zajímat o model Honda Prelude, konkrétně o čtvrtou generaci z let 1991 – 1996 a také o generaci pátou z let 1996 – 2001. Negativem tohoto vozu byla nedokonalá ochrana proti korozi, a tak najít zachovalé kupé nebude až tak snadné. Pokud sen vám to povede, určitě může být dobrou investicí. Pod kapotou najdete buď dvoulitr s výkonem od 133 koní, nebo motor o objemu 2,2 litrů s výkonem 220 koní, díky kterému dokáže auto zrychlit na stovku pod 7 sekund.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mitsubishi Eclipse

Mezi známá devadestáková kupé patřilo i tento. Mitsubishi Eclipse hned ve dvou generacích. Kdo byl přesvědčen o spolehlivosti a kvalitě vozů této značky, ten musel toto kupé mít. Jak pro jeho vzhled, tak samozřejmě pro jeho výkon, který byl demonstrován také ve filmu Rychle a zběsile. Právě ten odstartoval zvýšenou vlnu zájmu, ale i to tolik populární tuning. V případě zájmu o to vyzkoušet skvělý výkon o hodnotě 210 koní, je třeba počítat s tím, že pod kapotou se bude nacházet motor od Chrysleru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná