Youngtimer jako dobrá investice. Vybrali jsme několik stylových kupé

                   

Devadesátá léta byla zajímavá v mnoha směrech. V tom automobilovém se oblibě těšily kupé a většina automobilek takovou verzi měla. Postupně jejich sláva začala upadat a současná nabídka je minimální. Na druhou stranu řada těch devadesátkových se dochovala v dobrém stavu a tak se mohou stát celkem solidní investicí. Kdo hledá stylového youngtimera, pro toho máme několik zajímavých tipů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Alfa Romeo GTV

Tato automobilka se vždy vyznačovala unikátním stylem svých vozů a právě na tom byla založena její obliba. Model Alfa Romeo GTV to jenom potvrzuje. Skvěle tvarované tělo a povedený interiér, to byl základ tohoto modelu. V rámci výrobního období trvající od roku 1994 do roku 2006 se pod kapotou objevilo devět motorizací. Solidní volbou je určitě motor o objemu 3,2 litru s výkonem 240 koní, který zajistí, že svezení tímto vozem bude neuvěřitelný zážitek.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Fiat Coupe

Fiat Coupe nejenom ukazoval, že Italové stylová auta umí, ale také byl zajímavý tím, že řadu věcí sdílel s vozy Alfa Romeo 155 a také Lancia Delta. Italský vůz vstoupil na trh v roce 1994 a byl vyráběný dlouhých šest let. Během nich se pod kapotou střídalo celkem 5 motorizací. Nejslabší měl 131 koní a ten nejsilnější celých 220. A právě ten, pětiválcový dvoulitr bude pro dokonalý zážitek z jízdy skvělou volbou, která zajistí zrychlení z nuly na stovku za 6,5 sekundy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Honda Prelude

Kdo má radši vyhlášenou japonskou spolehlivost, měl by se zajímat o model Honda Prelude, konkrétně o čtvrtou generaci z let 1991 – 1996 a také o generaci pátou z let 1996 – 2001. Negativem tohoto vozu byla nedokonalá ochrana proti korozi, a tak najít zachovalé kupé nebude až tak snadné. Pokud sen vám to povede, určitě může být dobrou investicí. Pod kapotou najdete buď dvoulitr s výkonem od 133 koní, nebo motor o objemu 2,2 litrů s výkonem 220 koní, díky kterému dokáže auto zrychlit na stovku pod 7 sekund.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mitsubishi Eclipse

Mezi známá devadestáková kupé patřilo i tento. Mitsubishi Eclipse hned ve dvou generacích. Kdo byl přesvědčen o spolehlivosti a kvalitě vozů této značky, ten musel toto kupé mít. Jak pro jeho vzhled, tak samozřejmě pro jeho výkon, který byl demonstrován také ve filmu Rychle a zběsile. Právě ten odstartoval zvýšenou vlnu zájmu, ale i to tolik populární tuning. V případě zájmu o to vyzkoušet skvělý výkon o hodnotě 210 koní, je třeba počítat s tím, že pod kapotou se bude nacházet motor od Chrysleru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články