Nové, nebo ojeté auto? To Je otázka, kterou si pokládá stále více řidičů. Pokud nechceme ojetinu, je samozřejmě třeba si připlatit, pokud chceme, aby auto za něco stálo. A stejně nebude mít špičkovou výbavu, ani solidní motor. To je zkrátka v cenové kategorii lehce přes půl milionu často jenom zbožné přání. A také musíme počítat s tím, že hned po výjezdu z autosalonu náš vůz výrazně ztratí na hodnotě. Není proto lepší sáhnout po solidní, v mnoha směrech lepší ojetině? S limitem 600 tisíc dosáhnete na tyto velmi zajímavé kousky.

ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mercedes R-Class

Ne každý je fanouškem této třídy automobilů značky Mercedes. Mnozí o ní téměř nemají ani tušení. My si ji představíme, jelikož toto auto může být se zmíněným limitem klidně naše. V mnohém snadno předčí celou řadu nových aut. Srdcem tohoto vozu jsou solidní motory V6 a V8. Pokud hledáte auto spíše pro rodinu, naftová verze může být ideální volbou, jak pokud jde o spotřebu, tak i potřebný výkon. Auto vám na oplátku nabídne jistotu komfortu, ale i praktičnosti nejenom na dlouhých cestách. A navíc je to Mercedes, což znamená i velkou dávku spolehlivosti.

ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

BMW M3

Když máte na účtu 600 tisíc korun a chcete si koupit opravdu něco stylového a zajímavého, jděte do BMW M3 E46. Jistě se setkáte s názory, že jde o jeden z nejlepších vozů tohoto segmentu. Sice se to podepisuje i na jeho ceně, ale na druhou stranu za ni opravdu dostanete něco, s čím budete spokojeni. Auto pochopitelně zaujme hlavně svými jízdními výkony, ale i stále stylovým a elegantním designem. Ne vždy se něco podobného povede skloubit u nových vozidel, jejichž design často není to pravé ořechové.

ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota Sienna
Koupit nové rodinné auto za 600 tisíc korun, to je často nadlidský úkol. A to pokud máte dva hlavní parametry výběru – dobrý motor a dále praktičnost, která odráží hlavně dostatek místa na zavazadla a také pohodlnost během jízdy. Přesně toto ale dokáže nabídnout zhruba pětiletá ojetina Toyota Sienna, která může být s vaším rozpočtem osvědčeným kandidátem na rodinné auto. Jak po stránce praktické, tak po stránce jízdních vlastností. Do auta naskládáte rodinu i se zavazadly a na dlouhých trasách se můžete těšit ze skvělého pohodlí. A když bude potřeba trocha výkonu, stačí sešlápnout plyn a využít motor V6 o objemu 3,5 litru na maximum.