Za co utrácejí milionáři? Tento si do své Audi A8 nechal na míru namontovat rýžovač

                   

Automobily nejedné automobilky se výrabí na jednom kontinentu, jezdí se s nimi však i na mnoha jiných. A jelikož svět není jednolité místo, ale všude se prolínají různorodé kultury, není od věci, aby výrobci své automobily specifikovali právě pro daný trh.

Někteří to řeší buď pomocí konfigurátorů, skrze které lze navolit výbavu a vzhled vozu, což se zvyšující se mírou personalizace jde na úkor kvantity takových vozů. A nebo je zde druhá ještě méně častá věc a to výroba dle individuálního přání zákazníka. Ta je samozřejmě extrémně drahá. Audi se však povedl husarský kousek a dokázal oslovit jednu širší kulturu, která automobilce Audi tvoří vcelku velkou část zákazníků.

Japonské oddělení Audi se zaměřilo na tu nejzákladnější lidskou potřebu a tou je jídlo. A v Japonsku je tou nejzákladnější potravinou (asi jako u nás chléb) řýže, přesněji ta vařená. Nejspíš tušíte správně – Audi přišla s výbavou na vaření a dokonce servírování rýže.

Taková výbava na vaření a servírování rýže se instaluje do Audi A8 se speciálním označením 5,5. Tato verze disponuje rýžovarem, což je nádoba na přípravu rýže hojně používaná v japonských kuchyních. Rýžovar je ovládán skrze tlačítka na středovém panelu. Přípravu může zahájit i samotný řidič přímo z infotainmentu, který se nachází ihned na dosah jeho ruky. Než zastavíte, rýže je hotová. V tu chvíli stačí sklopit speciální stolek a servírovat na zabudovaný speciální servis přímo určený k pochutnávání si na rýži.

Při čtení tohoto článku nejspíše nevěřícně kroutíte hlavou a říkáte si, jaký je v tom háček. Možná by šlo takovému článku skoro věřit, obrázky jsou velice detailní, ovládací panely vyvedeny naprosto výborně a pozornější oko si může všimnout čalounění sedadel připomínající kulisy japonského kulinářství. Háček je však naprosto hlavní a to ten, že sice tyto obrázky vzešly z oficiálního zastoupení Audi v Japonsku. Jde však o zcela smyšlenou práci, kterou tamější grafici zpracovali opravdu detailně, avšak bez reálných podkladů. Jste-li milovníky rýže a těšili jste se na tento ryžový set ve vaší Audi, zklameme vás, všechny tyto grafické návrhy jsou jen vtípek. Avšak jde o velice povedený.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články