Za dveřmi této garáže se skrývá několik unikátních vozů, neuhodnete cenu za kterou se sbírka prodává

                   

Where the gin is cold, but the piano’s hot….

Jo, tak přesně slovy ze známého muzikálu Chicago lze popsat místo, o němž sní každé auto. Možná to nevíte, ale vaši nablýskaní milánkové ve dne v noci zoufale touží po důstojném místě k parkování, kde na ně nebude dopadat všudypřítomný pyl jehličnanů a řepky (Andreji, nezlob se!), písek ze Sahary ani nemilosrdná ruka zákona, která vám je odtáhne a vrátí bůhvíkdy. Přesně takový prostor o rozloze 650 m² prošpikovaný moderní elektronikou nabízí realitní makléř Chris Cortazzo, který zastupuje své klienty, manželský pár Steva a Azitu Goldmanovy. Ti si představují, že by za svůj dům mohli obdržet až 10 milionů dolarů, tedy něco kolem 206 milionů korun. Pokud to porovnáte s fádním, nevlídným a šedivým prostorem podzemních garáží, které jsou často „ozdobeny uměleckými výtvory“ sprejerů, není co řešit.

Steve Goldman je respektovaný americký jezdec a dvojnásobný vítěz závodů v sérii Pirelli Porsche Race z roku 2017, konkrétně ve třídě Silver Masters GT4. Elegantní budovu, kterou sám navrhnul a nechal postavit v kombinaci oceli, hliníku a skla, můžeme bez nadsázky označit jako soukromou galerii závodních automobilů. Nachází se v Malibu, v malebném okolí Point Dume. Steve Goldman z ní učinil ráj na zemi pro 25 originálních sportovních vozů. Je samozřejmé, že zde oba manželé také bydlí. K dispozici mají jednu ložnici, malé kuchyňky, tři koupelny a také speciální pódium, které slouží k tomu, aby se mohli opájet krásou svých ocelových plnokrevníků.

Opravdu cool garáž

Vybavení domu určené pro lidské obyvatele tohoto domu však není vůbec ničím ve srovnání s podmínkami, jaké jsou přichystány pro zde vystavené exponáty.

A že jde o opravdové perly! Na černých, protiskluzových epoxidových podlahách, z nichž by se dalo jíst, jak se u nás říká, parkují známé modely renomovaných značek. Návštěvníci se mohou kochat nadčasovými tvary takových vozů, jako je Ferrari 430 Spider, Ferrari 360 Challenge, Pagani Zonda Coupe Plus z roku 2001, McLaren P1 či německou firmou RUF Automobile GmbH speciálně upravené Porsche 911 Turbo. Takovým skvostům je nutné poskytnout nejvyšší možnou péči. Jak říká Steve, vzděláním inženýr a zaměstnáním bývalý generální ředitel technologické společnosti, automobily pro něj mají – podobně jako vzácné umělecké kousky – svoje nezaměnitelné kouzlo. Proto si velmi často kladl otázku, jak je zachovat dalších tisíc let, aby je mohly obdivovat i příští generace. Své dotazy, týkající se vhodného prostředí, často směřoval na správce sbírek v mnoha světových muzeích a získal od nich cenné informace.

Nyní je celý komplex střežen řadou moderních zabezpečovacích systémů a je rovněž vybaven výkonnou klimatizací, sofistikovaným systémem pro udržování relativní vlhkosti na 50 % a teploty v rozmezí od 22.2 °C do 23.9 °C. K udržování optimálních podmínek slouží vyspělá elektronika se senzory určenými pro kontrolu prachu, UV technika pro zjištění množství bakterií ve vzduchu atd. Téměř sterilní prostředí dokazuje, jak moc majiteli vozů na jeho autech záleží a proč je o ně tak dobře postaráno.

Vozy, které vidíte na přiložených fotografiích a které se v tomto exkluzivním výstavním prostoru nacházejí, nemají být zahrnuty do sumy, kterou Goldmanovi za nabízenou nemovitost požadují. Ovšem Steve prohlásil, že pokud přijde opravdu zajímavá nabídka, je ochoten případný prodej ještě zvážit. Neláká vás to?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články