Nová adrenalinová zábava mladých řidičů. Blokují dálnice, pokouší své řidičské dovednosti a zveřejňují videa. Policisté nevědí, co s nimi

Čerstvě dostali řidičský průkaz, pořídili si silné a rychlé auto a chtějí vyzkoušet, co vše umí. Mladí řidiči vyhledávají adrenalin na silnicích a nic je nezastaví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Novou zábavou mladých řidičů je blokování dálnic a rychlostních silnic s více pruhy. Řidiči zablokují průjezd, aby mohli na prázdné široké vozovce zkoušet, co jejich auta umí, a předvádět se před svými kamarády. Samozřejmostí je, že se o své dovednosti následně podělí na sociálních sítích.

Driftování na dálnici je pro ně zábavou

Tito řidiči většinou zkouší driftovat. Vše si nahrávají na své mobilní telefony nebo kamery v autech, aby se poté mohli pochlubit na sociálních sítích a všem ukázat, jak dobří řidiči jsou. Zábava to v tu chvíli pro ně jistě je, nejedná se však o věc, která patří na veřejnou komunikaci, nýbrž na uzavřený okruh. To si buď neuvědomují, nebo to jen dělají proto, aby jejich adrenalinová zábava byla všem na očích.

iZdroj fotografie: Unsplash

Blokovat záměrně vozovku a průjezd na rychlostní komunikaci je zakázané, ale to je jistě logické. Pokud by zablokovali průjezd IZS, hrozila by jim pokuta až 2 000 Kč. Možná proto, že je pokuta tak nízká, to některé řidiče nerozhází. A tak i přesto hazardují nejen se svým zdravím, ale i zdravím ostatních. Jízdou po silnici však nesmíte ohrozit ani omezit ostatní účastníky provozu.

Nelegální automobilové závody na dálnici v New Jersey

Na videu níže můžete vidět, jak parta řidičů zablokovala silnici za bílého dne, aby řidič Camara mohl zkoušet driftovat a naschvál zdržovat dopravu na běžně frekventované komunikaci. Můžeme jen doufat, že celý tento incident řeší policie a nenechá řidiče bez trestu. Jinak by se mohlo stát, že tato zábava se bude opakovat.

iZdroj fotografie: Pixabay

I přestože to vypadá jako z akčního filmu s Vinem Dieselem, i toto je realita. Zablokování komunikace a pořádání závodu nebo i závodění aut za běžného provozu je běžně k vidění. Noví řidiči rádi testují své schopnosti a zkouší, co vše zvládnou. Tato adrenalinová zábava však již ne jednou skončila tragicky. A to nejen pro řidiče, jenž nehodu zavinil. Mladí řidiči totiž vkládají velkou důvěru ve své vozidlo a nepřemýšlí nad tím, zda řízení zvládnou, či ne.

Zdroj: NJ, Reddit

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články