Zabudovaný antiradar, který Vás informuje o všech probíhajících měřeních

i Zdroj fotografie: Genevo
                   

Kdo chce mít při řízení klid a vyhnout se případnému střetu s policií, může si do auta pořídit zabudovaný radarový detektor s řadou funkcí, které ho upozorní na probíhající měření rychlosti.

Pokud hledáte opravdu spolehlivé řešení, které odhalí všechny běžně užívané měřící přístroje, nabízí se komplexní systém pevného detektoru GENEVO Protector. Ten umí zavčasu odhalit nejenom radary na českých silnicích, ale stejně dobře poslouží také v zahraničí. Zachytit přitom umí i obávané MultaRadary a informuje vás o úsecích s fixním měřením rychlosti či projíždění na červenou. Na přání je pak možné nainstalovat i modul, který vás ochrání před laserovým radarem.

Je vůbec antiradar legální? Nebudu mít problémy?

Ačkoliv jsou v mnoha zemích jakékoliv „pomůcky“ k oznamování měřících přístrojů zakázané, v ČR pasivní antiradary neboli detektory zákon nezakazuje, a policista vám tedy nemůže udělit ani výtku za jejich užívání. Pasivní antiradary totiž neovlivňují měření samotné, ale pouze zachytávají jejich signál a upozorňují řidiče na blížící se kontrolu. A stejný postoj jako u nás mají například v Maďarsku a Rakousku, ve Slovinsku, na Islandu nebo ve Velké Británii.

Zabudovaný antiradar obstojí v ČR i zahraničí

Spojení pokročilých technologií dalo vzniknout „vytuněnému“ modelu GENEVO Protector, který dokáže identifikovat měřící radary jak u nás, tak v ostatních státech EU. Poradí si s běžnými pásmy GATSO, RT/3 RT4, a dokonce s MutlaRadary CD/CT, jimiž trápí policie řidiče třeba na Slovensku či v západních zemích. Zabudovaný antiradar tak dokáže s dostatečným předstihem odhalit de facto jakoukoli techniku užívanou běžnou policií i specializovanými týmy.

GPS modul vás informuje o statických měřeních

Součástí protectoru GENEVO je GPS modul a obsáhlá databáze všech fixních radarů na území EU, takže budete zavčasu upozorněni, že se blížíte k měřenému úseku. Oproti běžným antiradarům má zabudovaný systém GENEVO Protector také silný GPS přijímač s pravidelnými měsíčními aktualizacemi dat, který vám dává informace o kontrole projíždění na červenou.

Ochrana před laserovými radary

Pro zcela kompletní ochranu je možné do vozidla nainstalovat také speciální modul AntiLaser Priority, který je skrytý kontrole stejně jako ostatní části GENEVO Protector. Díky němu vás policie nebude schopna změřit laserovým radarem, takže se z pozice řidiče nemusíte o nic starat. Ačkoliv se jedná o diskrétní a na první pohled nezjistitelné zařízení, je nutné mít na paměti, že je jeho používání protizákonné ve většině evropských zemí. Ne ve všech zemích je však protizákonné jej vlastnit. 

GENEVO Protector poslouží i ke zpětné kontrole

Může se například stát, že projedete úsekem se statickým měřením, které vzniklo teprve nedávno, a které zatím není zahrnuto v databázi. Pokud vám přijde pokuta a pochybujete o jejím oprávnění nebo si nevzpomínáte, že byste daným úsekem vůbec projížděli, lze provést kontrolu přes PC. 

Zabudovaný protector GENEVO ukládá informace o vozidle do tzv. knihy jízd a dokáže tedy automaticky určit, zdali se vozidlo v daném úseku nacházelo a kolik km/h jelo. Získáte tak jistotu a případnou zbraň, pokud by vám chtěl někdo neoprávněně udělit pokutu. Údaje je možné použít také v případném správním řízení jako protiargument.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články