Zamrzlé ostřikovače vyřešíte v garáži. Horká voda může naopak škodit

                   

Zodpovědní řidiči začali už v době, kdy se teploty blížily bodu mrazu, měnit letní směs v ostřikovačích za tu zimní. A to jednoduše tak, že zimní směs přilévali k té stávající, a tak vytvářeli kombinaci, která hravě odolá prvním mrazíkům. A takto pokračovali, až byla v nádobce většina té zimní, která odolá i silným mrazům. Co ale v případě, že jste příliš svědomití nebyli a trápí vás zamrzlé ostřikovače?

Nejlépe do garáže

Pokud došlo k tomuto problému, je třeba ho začít řešit. Jaká je nejlepší možná pomoc? Garáž. Jestliže máte svou vlastní, u rodinného domu, zaparkujte v ní minimálně na noc. Díky tomu led povolí a tekutina bude mít opět požadované skupenství. Následně dolijte silnou zimní kapalinu, abyste vytvořili směs, která nezmrzne.

Co ale pokud garáž nemáte? Ideální je zajet do většího města, kde jdou obchodní centra. A zde zamířit nejlépe do podzemních garáží, které jsou kryté a kde se teploty pohybují nad bodem mrazu. Můžete danou návštěvu spojit i s vánočními nákupy, jelikož je třeba počítat s tím, že na rozmrazení můžete klidně čekat i několik hodin. Zároveň mějte k dispozici i zimní směs, kterou po rozmrazení do nádobky nalijte, aby vám tekutina během cesty domů zase nezmrzla.

„Osvědčené“ rady raději nezkoušejte

Možná jste se setkali také s řadou „osvědčených“ rak, které najdete na různých diskusních fórech. Ty mluví třeba o použití benzinu nebo rozpouštědla, který po nalití do nádržky na ostřikovač zajistí rozmrznutí. Mluví se také o použití horké vody. V daných případech buďte ostražití. Nejenom, že dané tekutiny mohou celý systém poškodit. Opomíjet nelze také fakt, že když se takový benzín smíchá s vodou a následně si ho stříkáte na okno, je to nejenom nebezpečné, ale je to spojeno i s nutností následného čištění celého systému. Horká voda zase může výrazně poškodit různé prvky, jako je třeba těsnění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články