Zápach z cigaret v interiéru obtěžuje. Odstraní ho domácí triky

                   

Kdo je vášnivým kuřákem, ten si klidně zapálí svou cigaretu také v interiéru svého vozu. Pokud cestuje sám, zase až tak moc to nevadí. Pokud ale vozíte i někoho dalšího, může být zápach z cigaret v interiéru auta celkem obtěžující. Jakým způsobem se dá odstranit? Podívejte se na osvědčené a vesměs domácí rady a postupy.

Jedlá soda

Známe ji jako pomocníka na pečení, jako pomocníka při pálení žáhy, ale hodit se může i ve chvíli, kdy vás trápí zápach z cigaret ve vašem voze. Jedlá soda totiž umí nejenom pohlcovat vlhkost, ale umí také pohlcovat pachy. Plně postačí dát trochu jedlé sody do auta a ta přes noc udělá svou práci. Pokud je zápach již zažrán v čalounění, posypte ho sodou, nechte působit a následně vysavačem vyluxujte.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ocet

Ten se používá nejenom do jídel, ale třeba i jako pomocník při likvidaci bakterií. A umí dobře pomoci i v případě cigaretového zápachu. Potřebovat budete ¼ sklenice octa a 2 sklenice vody. Vytvořte směs, kterou aplikujte do interiéru. Ocet pomůže odstranit cigaretový zápach a po vyvětrání zmizí i jeho nepříjemná vůně.

Aktivní uhlík

I ten je dobrým pohlcovačem různých pachů. I proto je součástí celé řady různých filtrů. Aktivní uhlík můžete nadrtit, nebo ho v daném stavu již koupit. Poté ho rozdělte do sáčků a ty následně rozmístěte po vašem interiéru auta. A nechte ho působit. Postupně bude nepříjemné pachy nasávat a pohlcovat. Uhlík následně vyhoďte a budete mít jistotu, že vaše auto bude vonět tak, jak má.

Amoniak

Je podobným pomocníkem, jako ocet. I když sám lehce zapáchá, tak se dá použít na odstranění jiných pachů, které pohltí a které eliminuje. Amoniak nechte působit ve svém voze, a poté auto důkladně vyvětrejte. Po cigaretovém zápachu bude veta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Káva

Je nejenom populárním nápojem, ale je i pomocníkem, pokud vás trápí zápach z cigaret ve vašem voze. Ani tady není postup nijak složitý. Buď můžete použít celá zrna, nebo je lze nahrubo namlít, nebo jinak nadrtit. Následně je dejte do látkových sáčků a rozmístěte po autě. Nejenom, že se zbavíte nežádoucího cigaretového zápachu, ale také dokážete auto zajímavě provonět, a to příjemnou vůní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články