Zápach z cigaret v interiéru obtěžuje. Odstraní ho domácí triky

                   

Kdo je vášnivým kuřákem, ten si klidně zapálí svou cigaretu také v interiéru svého vozu. Pokud cestuje sám, zase až tak moc to nevadí. Pokud ale vozíte i někoho dalšího, může být zápach z cigaret v interiéru auta celkem obtěžující. Jakým způsobem se dá odstranit? Podívejte se na osvědčené a vesměs domácí rady a postupy.

Jedlá soda

Známe ji jako pomocníka na pečení, jako pomocníka při pálení žáhy, ale hodit se může i ve chvíli, kdy vás trápí zápach z cigaret ve vašem voze. Jedlá soda totiž umí nejenom pohlcovat vlhkost, ale umí také pohlcovat pachy. Plně postačí dát trochu jedlé sody do auta a ta přes noc udělá svou práci. Pokud je zápach již zažrán v čalounění, posypte ho sodou, nechte působit a následně vysavačem vyluxujte.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ocet

Ten se používá nejenom do jídel, ale třeba i jako pomocník při likvidaci bakterií. A umí dobře pomoci i v případě cigaretového zápachu. Potřebovat budete ¼ sklenice octa a 2 sklenice vody. Vytvořte směs, kterou aplikujte do interiéru. Ocet pomůže odstranit cigaretový zápach a po vyvětrání zmizí i jeho nepříjemná vůně.

Aktivní uhlík

I ten je dobrým pohlcovačem různých pachů. I proto je součástí celé řady různých filtrů. Aktivní uhlík můžete nadrtit, nebo ho v daném stavu již koupit. Poté ho rozdělte do sáčků a ty následně rozmístěte po vašem interiéru auta. A nechte ho působit. Postupně bude nepříjemné pachy nasávat a pohlcovat. Uhlík následně vyhoďte a budete mít jistotu, že vaše auto bude vonět tak, jak má.

Amoniak

Je podobným pomocníkem, jako ocet. I když sám lehce zapáchá, tak se dá použít na odstranění jiných pachů, které pohltí a které eliminuje. Amoniak nechte působit ve svém voze, a poté auto důkladně vyvětrejte. Po cigaretovém zápachu bude veta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Káva

Je nejenom populárním nápojem, ale je i pomocníkem, pokud vás trápí zápach z cigaret ve vašem voze. Ani tady není postup nijak složitý. Buď můžete použít celá zrna, nebo je lze nahrubo namlít, nebo jinak nadrtit. Následně je dejte do látkových sáčků a rozmístěte po autě. Nejenom, že se zbavíte nežádoucího cigaretového zápachu, ale také dokážete auto zajímavě provonět, a to příjemnou vůní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod