Blondýnka našla stovky opuštěných supersportů. Proč už roky čekají na druhý život a nikdo se k nim nemá?

Že už jste někdy viděli auto, jež někdo nechal na pospas svému osudu? My také. Občas to není příjemný pohled. Některé z kousků v tomto videu bychom zachránili rádi.

i Zdroj fotografie: S vědomím Supercar Blondie
i Zdroj fotografie: Jaguar
i Zdroj fotografie: Jaguar
i Zdroj fotografie: Jaguar
i Zdroj fotografie: Jaguar
i Zdroj fotografie: Ferrari
i Zdroj fotografie: Ferrari
i Zdroj fotografie: Bentley
i Zdroj fotografie: Bentley
i Zdroj fotografie: Bentley
i Zdroj fotografie: Lamborghini
i Zdroj fotografie: Lamborghini
i Zdroj fotografie: Lamborghini
Dalších 9 fotografií
Dalších 9 fotografií
                   

Tyto příběhy se sobě často podobají jako vejce vejci. Někde se najde nějaká sbírka automobilů, často v zapomenuté stodole, nebo na zahradě u nějaké usedlosti. Zapadlá prachem, prorostlá křovím, sešlá časem a neudržováním. Oprava většiny kousků extrémně náročná, pokud se mezi nimi neskrývají opravdové klenoty, které za tu náročnou rekonstrukci stojí. Tohle video a příběh se nicméně trochu liší. Už jen tím, co je na tomhle „parkovišti“ k mání. Nenechte si ho ujít.

Obyčejné supersporty i opravdové perly

Majitelce kanálu Supercar Blondie se na tomto parkovišti povedlo najít mnoho z těch supersportů nebo opulentních SUV, jaké jsou běžné k mání za astronomické sumy. Od „základních“ Jaguarů F-Type, Porsche Cayenne nebo Tesly Model X až po opravdové skvosty typu Bentley Bentayga, Lamborghini Huracan nebo Ferrari 612 Scaglietti. V tom posledně jmenovaném mimochodem aktérka videa našla pětisetdirhamovou bankovku. Zhruba 120 EUR. Neberte to.

iZdroj fotografie: Bentley

Původní osudy jednotlivých aut jsou neznámé, resp. u některých jsou zřejmé ze stavu, v jakém se momentálně nachází. Lehčí nebo těžší nehody, opravitelné nebo neopravitelné karoserie a ostatní komponenty vozu. „Opravit se přece dá všechno“ teď možná pronese nejeden „garážista“. Nelze než souhlasit, otázkou je, jestli by takovou opravdu někdo zaplatil. A ono mít opravené třeba to Bentley Bentayga stylem, že to každý pozná – to se nikomu nechce.

Co když byste opravdu, ale opravdu stáli o dovoz?

Některá vozidla ale navíc vůbec opravovat nepotřebují, nebo jen minimálně. Jejich majitelé je tam zkrátka nechali napospas, když prchali ze země, nebo je nestihli prodat atd. A tedy čistě hypoteticky: kdyby se vám poštěstilo nějaký podobný „zachovalý kousek“ někde v cizině objevit, jak je to vlastně s jeho možným dovozem a následným přihlášením? Kupodivu, není to nic složitého. Jak se dá třeba dočíst na stánkách českého zastoupení TÜV SÜD:

„Pro vozidla pocházející ze zemí mimo EU je však zákonem stanovena podmínka přípustného stáří dovezeného vozu a pohybuje se v závislosti na kategorii vozidla mezi 5 až 8 lety, přičemž tato lhůta se počítá od okamžiku první registrace v zahraničí (1. přidělení RZ) do okamžiku jeho dovozu do ČR (datum JCD). Po dovezení vozidla je nezbytné vyřídit určité formality, kterými jsou zejména clo a DPH; poté celní orgány vpustí vozidlo do volného oběhu“.

Jak je patrné, v zásadě to možné je. V zásadě. Pochopitelně, musím vám především patřit, to znamená získat jej legálně do vlastnictví v místě, kde jste vůz našli. Pak zajistit transport, následné přihlášení atd. atd. A samozřejmě, musí být v souladu s evropskou a českou legislativou. A celé se to pořád musí vyplatit. Pokud se vám bude zdát, že všechny tyto peripetie jsou řešitelné a stále výhodné, je to již na zvážení vašich možností. Některá z aut by určitě za „hřích“ stála. Držíme palce!

Galerie

Dalších 9 fotografií
Dalších 9 fotografií

Jaké z těchto opuštěných aut byste chtěli mít v garáži?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší
adbz.cz
adbz.cz
Ukázal trik, jak udělat boty voděodolnými. V dešti ani sněhu se nemusí bát, že by do nich zateklo, a navíc jsou stále čisté