Zašlé světlomety lze renovovat svépomocí i pomocí obyčejné zubní pasty

                   

Zašlé světlomety jsou problém. Zub času, škrábance a typická mléčná vrstva způsobují nižší propustnost světla a tedy i to, že při jízdě v noci hůře vidíte. A to může být nebezpečné. Také je třeba počítat s tím, že jde o závadu, za kterou vás mohou vyrazit z STK. Co v takovém případě dělat, pokud nechcete utrácet za servis?

Určitě je třeba nejprve posoudit, v jakém stavu vaše světlomety jsou. Na hodně starých autech už můžete být v bodě, kdy žádná renovace nepomůže a je třeba investovat do výměny. Pokud však jejich stav nenecháte zajít za konkrétní mez, vrátíte jim jejich vzhled i jejich funkčnost jednoduchými metodami.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pomůže zubná pasta

Nejenom, že s ní dokonale vyčistíte svůj chrup, ale vy s ní můžete dokonale vyčistit i světlomety. Stačí ji nanést na světlomety a pomocí měkkého zubního kartáčku krouživými pohyby aplikovat. Stejně, jako když si čistíte zuby. Poté zubní kartáček vyměňte za měkký hadřík a znovu pokračujte krouživými pohyby. Následně zbytky pasty odstraňte a světlomet by měl být o poznání jasnější, což potvrdíte i při první noční jízdě.

Zkuste brusný papír

Kromě metody se zubní pastou můžete vyzkoušet i metodu další, s brusným papírem. To, že světlomety nesvítí tak jak očekáváte, může být způsobeno i řadou škrábanců, které ovlivní průnik světla. Odstranit je pomůže brusný papír. Doporučujeme kombinovat několik jemnějších, kterými opatrně, krouživými pohyby světlomet obrušujete. Potom ho začistíte a i v tomto případě by měl být výsledek patrný na první pohled.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Využít se dají i speciální pasty

Při renovaci světlometů můžete použít i různé speciální brusné pasty, které se prodávají právě pro tento účel. Ty nanesete a rozleštíte na vašem světlometu přesně podle návodu. Pokud máte i vhodný nástroj, dá se říci, že tato metoda je nejspolehlivější a nejlepší, pokud mají výsledky opravdu za něco stát. Pokud však světlomety nejsou až tak zašlé, plně mohou postačit první dvě, domácké metody.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články