Závod evropských, japonských a ruských SUV do strmého zasněženého kopce

                   

Tohle určitě bude váš nový oblíbený motoristický sport. Na zasněženém svahu v Rusku se shromáždila skupina nadšenců do SUV, aby zjistili, které SUV zvládne kopec vyjet nejrychleji. Díky této různorodé skupině SUV je toto video obzvláště zajímavé, protože vidíme, že na stejném svahu soutěží o dominanci v terénu široká škála vozidel. Jednoznačně jde o jedno z nejzábavnějších videí roku.

Video se zaměřuje na další SUV, která se snaží porazit legendární Toyotu Land Cruiser Prado 150. Prado je jedna z menších verzí produktové řady Toyota Land Cruiser a na některých trzích se prodává jako Lexus GX. Toto všestranné SUV zvládne i nejnáročnější terén na Zemi díky desetiletím technického vývoje a pro společnost Toyota pověstné spolehlivosti. Land Cruiser Prado 150 je poháněn vznětovým motorem o objemu 2,8 litru, který produkuje výkon 200 koní (150 kW) a točivý moment 500 Nm.

iZdroj fotografie: PxHere

Všemocnému Land Cruiseru se na scéně postavil například zbrusu nový Mercedes G500. Tento zcela nový vůz G-Wagon si zachovává terénní schopnosti původního SUV, ale má modernější interiér a pod kapou se ukrývá vyšší výkon. G500 je poháněn twin-turbo 4,0 litrovým V8, který produkuje 416 koňských sil (310 kW) a točivý moment 610 Nm. I s touto mimořádnou silou má G500 potíže kvůli masivním kolům s úzkými silničními pneumatikami.

iZdroj fotografie: PxHere

Kromě řady Mercedesů jsou na místě také SUV od Land Roveru, Subaru, Jeepu, čínského výrobce Great Wall, samozřejmě nechybí Lada Niva a UAZ. Toto obrovské seskupení SUV, která známe, spolu s dalšími, která najdete pouze v Rusku, vytvořilo zajímavou soutěž, kde neznáte specifikace každého SUV na obrazovce. Může tedy některé z těchto SUV sesadit z trůnu Toyotu Land Cruiser? Máte před sebou hodinové video, které vám dá šanci to zjistit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články