Souboj na dálnici měl neočekávaného vítěze. Na první pohled obyčejné Subaru vyzvalo Lamborghini Huracán

Na dálnici došlo k měření sil mezi Lamborghini Huracán Performante a Subaru Impreza WRX. Amatérský závod měl nečekaného vítěze.

i Zdroj fotografie: Subaru
                   

Na Ruské dálnici došlo k porovnání sil Subaru a Lamborghini. Řidič japonských hvězdiček během jízdy potkal Lamborghini Huracan Performante, se kterých chtěl změřit síly. Na první pohled by se zdálo, že tento závod má už předem jasného vítěze, skutečnost se však ukázala být zcela jiná. Po sešlápnutí plynu se ukázala obrovská síla obou automobilů, přičemž jeden se okamžitě ujal vedení.

Tovární verze Subaru by na Lamborghini nestačila

Řidič Subaru nebyl žádný amatér, ale vášnivý automobilový nadšenec. Se svým vozem Subaru Impreza WRX si na dálnici jízdu pořádně užil. Základní verze WRX z roku 2002 disponuje výkonem 165 kW. Naproti tomu Lamborghini je samozřejmě jako supersport mnohem silnější. Subaru však prošlo mnoha úpravami. Ty se příliš nepodepsaly vzhledově, ale spíše výkonově.

iZdroj fotografie: Pixabay

Subaru prošlo velkými úpravami

Subaru Impreza WRX tak bylo mnohem silnější, než obyčejné tovární verze. Majitel prozradil, že výkon WRX je přibližně 590 kW, což je mnohem víc, než v základu. K tomu dostal automobil nové turbodmychadlo a samozřejmě také brzdy. Není se tedy čemu divit, že si troufl vyzvat na závod právě Lamborghini Huracan Performante. Tato verze má motor V10 s výkonem 470 kW a jedná se o nejsilnější model tohoto typu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výsledek mluví za vše

Jednalo se sice o naprosto amatérský závod, ale i ten ukázal, kdo je šéf. Po přidání plynu se hned na první pokus dostalo Subaru do čela. Poté řidič opět zpomalil a dal znovu šanci Lamborghini. I v druhém případě však Subaru jasně dominovalo a svého soupeře před sebe příliš nepustilo. V tomto případě je však dobré zdůraznit, že podobné hrátky jsou sice pro některé automobilové fanoušky zábavné, ale také velmi riskantní. Pro podobné porovnání slouží speciální okruhy a ne veřejné dálnice.

Jaký máte názor na závody v běžném provozu vy?

Zdroj: fast subie wrx

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články