Zažloutlá a zašlá světla lze podomácku obnovit za pár korun. Budou vypadat jako by vyjela z výroby - AutoŽivě

Zažloutlá a zašlá světla lze podomácku obnovit za pár korun. Budou vypadat jako by vyjela z výroby

Zrenovovat zažloutlá či jinak zašlá světla vozu není vůbec žádný problém a nepotřebujete k tomu žádné drahé značkové superčističe.
i Zdroj fotografie: Pixabay

U starších vozů světlomety po čase nevyhnutelně zežloutnou a světlo z nich může evokovat starý hororový film. Na jejich renovaci přitom nepotřebujete žádné zvláštní vybavení. Perfektně si totiž vystačíte se solí, zubní pastou a sodou. Ty se tak neuplatní jen v domácnosti, dokonale je využijete i v garáži pro obnově zašlé krásy vašeho plechového miláčka. Stačí vědět, jak je zkombinovat a správně použít, což si hnedka řekneme.
Obnova zašlého lesku snadno a rychle

Zažloutnutí světlometů u některých starších typů vozů jste si nejspíš všimli sami. Zdánlivě jde sice jen o vadu vzhledu, jenže změna barevného průchodu přece jen ovlivňuje intenzitu světla, což se podepisuje na reálném efektu. Světla jsou totiž z tvrzeného plastu, který po nějaké době začne nevyhnutelně oxidovat. Jednoduchým řešením je nákup nových světel, jenže to jde i trochu jinak, pokud chcete svíti stejně dobře jako kdysi.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pomocí jedlé sody lze totiž odstranit mnoho nečistot včetně velmi odolných skvrn. Tudíž ji lze použít i na renovaci právě světel. Po smíchání s vodou z ní lze vytvořit výbornou čistící pastu či něco jako tekutý písek. Směs vetřete pomocí lehkého hadříku a pak jen opláchněte. Jedlou sodu tak zdaleka nevyužijete jen čistě v kuchyni, ona se uplatní v celé domácnosti právě na podobné operace jako je očištění zašlých světlometů. Proto jí dejte pořádnou sodu, ať se soda nefláká.

Sůl a zubní pasta umí být účinnou kombinací

Podobně je na tom sůl, která je nad zlato nejen v pohádkách. Šest šálků teplé vody a v nich rozpustit dvě polévkové lžíce soli, pokud chcete, můžete pro lepší účinek přidat trochu saponátu na nádobí a tímto preparátem přeleštěte všechna světla. Výsledek vás nejspíš parádně překvapí. A přitom taková blbost. I klasická zubní pasta nás může překvapit svými čistícími účinky, které oceníte i mimo koupelnu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Naneste pastu na celou plochu zašlých světel a rozetřete ideálně pomocí hrubší strany nějaké houbičky. Pak už stačí jen omýt vodou. Pro zachování takto dosaženého stupně čistoty, kupte bezbarvý autolak s přídavnou UV ochranou. Vyčištěná světla pak stačí jen nastříkat a máte výsledek své práce dostatečně „zafixovaný“ pro další roky spokojeného používání za všech okolností. A to vše za pár korun.

145 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 6171 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů