Video: Zbytečná potyčka mistra levého pruhu s agresorem, kterému došla trpělivost

Zdánlivě běžná situace na silnici vyústila v riskantní jízdu obou vozů. Otázkou je, proč řidič vozu s kamerou, bezdůvodně blokoval levý pruh. Možná právě proto, aby měl video.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jízda v levém pruhu je hodně populární v Česku, ale i v sousedním Polsku. Přestože je pravý volný, má spousta řidičů potřebu jet vlevo bez jakýchkoli důvodů. V celku logicky tak při takové jízdě dříve nebo později dojde k nějakému incidentu s jiným automobilem. A přesně to se stalo na jedné z polských komunikací. Divokou jízdu zaznamenala kamera ve voze, který blokoval levý pruhu.

Pravý pruh byl volný

Na záznamu je vidět, jak mistr levého pruhu neuhne, přestože má pravý pruh volný. A také agresor, který chtěl předjíždět, ale nemohl. Nakonec se mu to podařilo pravým pruhem a rozhodl se, že to řidiči, jenž ho zablokoval, osolí. Každopádně špatné chování jednoho řidiče není důvodem, se mu pomstít.

Řidič auta s kamerou, která snímala zadní prostor za vozem, se držel z neznámých důvodů v levém pruhu. Pravý byl volný. Za ním přijíždělo vyšší rychlostí BMW. Ale řidič vozu s kamerou neuhnul. Bavorák opakovaně probliknul dálková světla, aby na sebe upozornil, přesto mu druhý vůz pruh dál blokoval.

Řidič bavoráku se pomstil

Za zády držel mistr levého pruhu vůz BMW asi půl minuty. Zjevně šlo o provokaci. Otestovat nervy druhého řidiče hrou na jízdu nárazník na nárazník není chytré ani bezpečné. V tu chvíli už oba řidiči byli zaťatí a bylo jasné, že potyčka hned tak neskončí. Naopak.  Vůz s kamerou nadále blokoval levý pruh. Řidič BMW se nechal unést svými emocemi a riskantní jízda začala.

Bavorák předjel vůz s kamerou pravým pruhem. Zařadil se před něj a potrestal ho tím, že zabrzdil. Mistr levého pruhu přejel do jiného, agresor v BMW rovněž a znovu před ním zabrzdil. Potyčku skončilo až to, že BMW měl jinou cestu a zamířil do odbočovacího pruhu. Podle polských médií někteří řidiči záměrně provokují ostatní, aby měli zajímavá videa na sociální sítě.

Zažili jste podobný incident?

Zdroj: Bandyta z kamerką

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články