Zbytkový alkohol překvapil mnohé řidiče. Metody zrychlení spalování alkoholu nefungují

                   

Silvestrovský večer je každoročně jedním z těch, kdy dojde k výraznému zvýšení konzumace alkoholu. Mnozí řidiči ani netuší, jak rychle jejich tělo spaluje a ráno usedají za volant i se zbytkovým alkoholem. Mnozí zase sází na to, že jim růžné „zaručené“ metody zrychlení spalování pomohou, aby byli rychleji čistí. I ti se následně při policejní kontrole diví, kolik nadýchali. Odborníci jsou přitom v otázce rychlosti spalování za jedno. Trvá dlouho a známé metody urychlení moc nefungují.

Dvě až tři hodiny jsou běžné

Roli samozřejmě hraje to, zda jde o muže a ženu, roli hraje metabolismus, výška a váha a mnoho dalších věcí. Obecně však můžeme říci, že průměrné tělo potřebuje dvě až tři hodiny k tomu, aby dokázalo spálit 20 gramů alkoholu. To je množství, které je obsaženo třeba v jednom velkém panáku tvrdého alkoholu, nebo množství které obsahuje dvojka vína, či jedno pivo. Opět berme toto množství s rezervou, jelikož druhů s různým obsahem alkoholu je mnoho. V praxi to však znamená, že jedna jediná sklenička čehokoliv vám zamezí sednout si za volant na dvě až tři hodiny.

Metody urychlení spalování nefungují

Metod, které kolují mezi lidmi a které jsou brány za efektivní a funkční, je celá řada. Někdo sází na studenou sprchu, jiný sází na silnou černou kávu, další na ovoce, jiný zase na dostatek jídla, někdo na svižnou procházku. Nutno říci, že žádná z daných metod nefunguje tak dobře, jak si mnoho lidí myslí. Pravda, nastartování a zrychlení metabolismu sice může lehce zrychlit průběh spalování, ale rozhodně ne tak, že by se doba ze dvou až tří hodin zkrátila například na desítky minut. Takto spalování alkoholu v těle nefunguje.

Alkohol tester jako nejlepší volba

Jak zjistit, kolik alkoholu v těle ještě máte? Nejlepší volbou jsou různé alkohol testery, které hodnotu ukážou. Sice nemusí být vždy dokonale přesné a může je ovlivnit jídlo nebo cigareta, ale pokud ukážou nulu, již se nemýlí. A tu ukážou za 2–3 hodiny po vypití jedné sklenky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod