Zbytkový alkohol překvapil mnohé řidiče. Metody zrychlení spalování alkoholu nefungují

                   

Silvestrovský večer je každoročně jedním z těch, kdy dojde k výraznému zvýšení konzumace alkoholu. Mnozí řidiči ani netuší, jak rychle jejich tělo spaluje a ráno usedají za volant i se zbytkovým alkoholem. Mnozí zase sází na to, že jim růžné „zaručené“ metody zrychlení spalování pomohou, aby byli rychleji čistí. I ti se následně při policejní kontrole diví, kolik nadýchali. Odborníci jsou přitom v otázce rychlosti spalování za jedno. Trvá dlouho a známé metody urychlení moc nefungují.

Dvě až tři hodiny jsou běžné

Roli samozřejmě hraje to, zda jde o muže a ženu, roli hraje metabolismus, výška a váha a mnoho dalších věcí. Obecně však můžeme říci, že průměrné tělo potřebuje dvě až tři hodiny k tomu, aby dokázalo spálit 20 gramů alkoholu. To je množství, které je obsaženo třeba v jednom velkém panáku tvrdého alkoholu, nebo množství které obsahuje dvojka vína, či jedno pivo. Opět berme toto množství s rezervou, jelikož druhů s různým obsahem alkoholu je mnoho. V praxi to však znamená, že jedna jediná sklenička čehokoliv vám zamezí sednout si za volant na dvě až tři hodiny.

Metody urychlení spalování nefungují

Metod, které kolují mezi lidmi a které jsou brány za efektivní a funkční, je celá řada. Někdo sází na studenou sprchu, jiný sází na silnou černou kávu, další na ovoce, jiný zase na dostatek jídla, někdo na svižnou procházku. Nutno říci, že žádná z daných metod nefunguje tak dobře, jak si mnoho lidí myslí. Pravda, nastartování a zrychlení metabolismu sice může lehce zrychlit průběh spalování, ale rozhodně ne tak, že by se doba ze dvou až tří hodin zkrátila například na desítky minut. Takto spalování alkoholu v těle nefunguje.

Alkohol tester jako nejlepší volba

Jak zjistit, kolik alkoholu v těle ještě máte? Nejlepší volbou jsou různé alkohol testery, které hodnotu ukážou. Sice nemusí být vždy dokonale přesné a může je ovlivnit jídlo nebo cigareta, ale pokud ukážou nulu, již se nemýlí. A tu ukážou za 2–3 hodiny po vypití jedné sklenky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články