Zdokonalte kempování se svým autem, stačí znát správné tipy

                   

Pokud chcete na svých výletech navštívit více míst, která jsou daleko od sebe, netrávit celé dny hledáním nejkratších cest, či bloudit po lesech, nebo jen máte rádi cestování v autě, ale nechcete trávit teplé letní noci v motelech či jiných podobných ubytovacích zařízeních, je kempování s autem skvělá volba pro vás.

Pokud jste nováčkem v této tématice, doporučuji se zpočátku omezit pouze na rozsáhle autokempy. Stan je nejlepší postavit hned vedle vašeho vozidla, což vám dovolí snadný přenos věcí mezi stanem a vozidlem, a navíc budete mít vše hned po ruce.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nejlepší tipy

Ať už se rozhodnete cestovat s přáteli nebo s rodinou, bude to dozajista skvělý zážitek. Je však velice důležité nepodcenit předcházející přípravu. Níže se dočtete spoustu důležitých informací, bez kterých, pokud chcete co nejvíce maximalizovat svůj zážitek, byste se na takovýto výlet vydávat neměli.

  • Zkontrolovat funkčnost celé výbavy
  • Zabalit si dostatek věcí

Před cestou

Ještě, než se kamkoliv vydáte, je důležité, abyste si byli jisti, že vše je plně funkční. Určitě totiž nechcete, aby, až dojedete daleko od domova, jste zjistili, že máte například díru ve stanu. Dále je velice důležité si důkladně dopředu svůj výlet naplánovat.

Zjistit, zda nějaká ze silnic není neprůjezdná, či se jedná o nějakou polní cestu, na kterou vaše auto není uzpůsobeno. Této komplikaci se můžete snadno vyhnout, pokud máte terénní vozidlo s pohonem všech čtyř kol. Díky němu se pak můžete pohybovat i v mnohem drsnějším terénu, než byste mohli s autem, které tyto přednosti nemá. Takovéto auto vám samozřejmě také umožní dostat se do kempů, do kterých je obtížnější přístup.

Odměnou vám bude kemp s menším počtem lidí, ve kterém si snadněji vyberete místo, na kterém tuto noc chcete strávit. Pokud takovéto auto nevlastníte, neprohloupíte, pokud si ho někde zapůjčíte. Vašemu výletu jistě dodá úplně jiný rozměr a nebudete litovat. Také je dobré si důkladně vybrat kempy, ve kterých budete trávit noci. Určitě je dobré se podívat na jejich recenze a zjistit, zda tato místa umožňují kempování s auty.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Když už jste na cestě

Do vašeho kempu je dobré dorazit pár hodin před soumrakem. Nejen, že vám to dovolí vybrat si vaše místo, ale také máte možnost si dříve sestavit stan a zbylý čas využít k procházce se zapadajícím sluncem, hraním nějakého sportu či zcela jiné aktivitě.

Pokud na své cestě máte obchody a bezpečně o nich víte, byla by škoda jich plně nevyužít. V tomto případě je tedy zbytečné, abyste sebou vezli spoustu jídla, když si ho můžete zakoupit v nedalekém supermarketu a neřešit trvanlivost.

Pro zapálení ohně není dobré využívat pohonných hmot z auta. Důležitým poznatkem také je, že není dobré rozdělávat oheň v bezprostřední blízkosti vašeho dopravního prostředku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články