Žena předvedla snadný trik, jak během vteřiny odstranit led z okna automobilu

V zimním období je námraza nepřítelem zejména ranních řidičů, kteří musí vycházet o 10 minut dříve, aby oškrabali okna. Jedna žena však přišla s trikem, jak je zbavit ledu bez námahy.

i Zdroj fotografie: Freepik.com
                   

Ačkoliv existuje mnoho lidových triků a rad, většina řidičů stejně ráno skončí se škrabkou v ruce. Auto nastartované a vytápění puštěné na čelní sklo je sice klasika, ale možná to jde i rychleji. Stačí k tomu přitom igelitka a horká voda, která námrazu na okně spolehlivě rozpustí. Tento „life hack“ se dá použít prakticky na jakýkoliv povrch, nemusíte se omezovat na sklo ani automobil.

iZdroj fotografie: Freepik.com
Nízké teploty pod nulou přináší sníh

Odstranění námrazy s taškou a horkou vodou

Igelitku snad najde doma každý, a vodu je možné ohřát pomocí rychlovarné konvice nebo sporáku. Jakmile bude horká, nechcete ji chvíli vychladnout, nebo vypněte proud o něco dříve. Teplota vody by měla dosahovat zhruba 70 °C, s čímž pomohou třeba konvice s nastavitelnou teplotou ohřevu. Následně vodu vlijte do igelitky (měla by být opravdu pevná, aby se nerozpustila) nebo tuhého pytle.

Nakonec stačí igelitkou s horkou vodou přejíždět po skle, dokud nebude veškerá námraze pryč. Účinnost je prakticky okamžitá a během chvíle tak můžete odjet, svůj čas ale pochopitelně zabere příprava takového počinu.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Pozor na horkou vodu

Někteří komentující navíc upozornili, že náhlá změna teploty by mohla sklo poškodit – řešením může být méně horká voda, zhruba kolem 50 °C. Čištění sice zabere více času, ale sklo bude chráněno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice