Žena předvedla snadný trik, jak během vteřiny odstranit led z okna automobilu

V zimním období je námraza nepřítelem zejména ranních řidičů, kteří musí vycházet o 10 minut dříve, aby oškrabali okna. Jedna žena však přišla s trikem, jak je zbavit ledu bez námahy.

i Zdroj fotografie: Freepik.com
                   

Ačkoliv existuje mnoho lidových triků a rad, většina řidičů stejně ráno skončí se škrabkou v ruce. Auto nastartované a vytápění puštěné na čelní sklo je sice klasika, ale možná to jde i rychleji. Stačí k tomu přitom igelitka a horká voda, která námrazu na okně spolehlivě rozpustí. Tento „life hack“ se dá použít prakticky na jakýkoliv povrch, nemusíte se omezovat na sklo ani automobil.

iZdroj fotografie: Freepik.com
Nízké teploty pod nulou přináší sníh

Odstranění námrazy s taškou a horkou vodou

Igelitku snad najde doma každý, a vodu je možné ohřát pomocí rychlovarné konvice nebo sporáku. Jakmile bude horká, nechcete ji chvíli vychladnout, nebo vypněte proud o něco dříve. Teplota vody by měla dosahovat zhruba 70 °C, s čímž pomohou třeba konvice s nastavitelnou teplotou ohřevu. Následně vodu vlijte do igelitky (měla by být opravdu pevná, aby se nerozpustila) nebo tuhého pytle.

Nakonec stačí igelitkou s horkou vodou přejíždět po skle, dokud nebude veškerá námraze pryč. Účinnost je prakticky okamžitá a během chvíle tak můžete odjet, svůj čas ale pochopitelně zabere příprava takového počinu.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Pozor na horkou vodu

Někteří komentující navíc upozornili, že náhlá změna teploty by mohla sklo poškodit – řešením může být méně horká voda, zhruba kolem 50 °C. Čištění sice zabere více času, ale sklo bude chráněno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články