Žena se rozhodla pro implantaci RFID čipu pod kůži. Snadno tak odemkne svou Teslu

                   

Bezklíčové otevírání i startování je dnes už v podstatě standard. Nutno však říci, že klíčky stále ještě musíme mít někde při sobě. V batohu, v kabelce, nebo třeba v kapse. Tento problém se rozhodla programátorka a milovnice moderních technologií Amie DD. Když jde ke svému vozu Tesla, žádný klíč mít už nepotřebuje.

Implantace čipu RFID

K čemu se tato žena rozhodla? Nechala si pod kůži implantovat čip RFID. A to právě k tomu, aby mohla svůj používat mnohem jednodušeji. Klíčky tak nepotřebuje, jelikož se stačí k autu přiblížit a to se automaticky odemyká. Problém samozřejmě není ani s následným startováním. Jedná se o vůbec první implementaci čipu ve Spojených státech za účelem zjednodušení používání vozidla Tesla, která využití dané technologie podporuje.

Čipy pod kůží mají budoucnost

O implantovaných čipech pod kůží se mluví nějakou dobu. Pravdou je, že mohou nahradit celou řadu věcí. Tak, jako jsme si zvykli na NFC technologii si lze v budoucnu zvyknout na daný čip. Je pouze pár centimetrů vysoký a po správné implantaci samozřejmě není ani cítit, ani nijak nebolí, ani nijak neobtěžuje. Mnoho lidí už dané čipy pod kůží má, ale toto je první případ, kdy se jednalo o implantaci právě pro možnost jednoduššího používání svého vozidla.

Co se stane po výměně vozu?

Otázkou samozřejmě zůstává, co se stane po výměně vozu? Pokud Amie DD koupí jiný automobil, bude jí čip pod kůží s největší pravděpodobností k ničemu. Pokud se rozhodně opět pro Teslu, určitě bude třeba provést několik úprav na voze tak, aby bylo možné otevřít dané auto právě pomocí jejího čipu. Co ale s předchozím vozem? I zde budou muset být provedeny změny, aby nebyl kompatibilní s jejím čipem. Na první pohled je tedy implementace zajímavá, ale v dlouhodobém horizontu lze jistě očekávat možné problémy. Přece jenom, nejde o implementaci kvůli věci, kterou budeme používat stoprocentně celý život.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články