Žena si spletla plyn s brzdou a projela výlohou

Na silnicích dochází k neštěstím denně, některá jsou přitom přinejmenším zbytečná. Třeba když namísto zastavení přidáte plyn a najedete do výlohy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Podobný případ se stal v polském Bělostoku, kde že přijela na poštu a parkovala přímo před ní. Jenže když se snažila dobrzdit, sešlápla místo toho plynový pedál a auto vystřelilo dopředu. Na reakci obvykle nemá dostatek času ani zkušený řidič, a tak je srážka prakticky nevyhnutelná. Nehoda se bohužel neobešla bez následků, ty se však naštěstí točily pouze kolem poškození majetku.

Každý by se měl věnovat řízení naplno

Ačkoliv šlo pouze o nešťastnou náhodu, nemuselo k ní vůbec dojít. Za spoustou dopravních nehod nestojí špatná vozovka nebo technické problémy, ale právě nepozornost řidičů. Obrovským nešvarem je kupříkladu používání mobilního telefonu během jízdy, z něhož někteří textují, zatímco jiní „sjíždí“ obsah na sociálních sítích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jenže někdy stačí i maličkost, aby řidič ztratil kontrolu nad situací, a došlo k neštěstí. Třeba při jízdě ve městě, kde stačí sklopit zrak na vteřinu nebo dvě, a najednou vám chodec vbíhá pod kola. Stačilo se přitom věnovat řízení a nechat odepisování na později. Policie navíc takovou bezohlednost a nezodpovědnost trestá, a to rovnou na místě. V případě polské řidičky byla nehoda vyhodnocena pouze jako kolize, neboť došlo pouze ke střetu s výlohou tamní pošty, a nikoliv s lidmi.

O její přoboření se zasloužilo německé SUV značky BMW, a to zhruba ve 12:20, kdy bývá pobočka plná. I přes rozsáhlé škody však nebyl zraněn nikdo z personálu ani zákazníků. Pošta však byla až do odvolání uzavřena a policie incident dále vyšetřuje. Zatím bez jasného výsledku. Nutno dodat, že byla řidička střízlivá a žádné jiné přestupky dříve nespáchala. Trest tak bude pravděpodobně mírný, ačkoliv uhrazení škody neujde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články