Žena si spletla plyn s brzdou a projela výlohou

Na silnicích dochází k neštěstím denně, některá jsou přitom přinejmenším zbytečná. Třeba když namísto zastavení přidáte plyn a najedete do výlohy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Podobný případ se stal v polském Bělostoku, kde že přijela na poštu a parkovala přímo před ní. Jenže když se snažila dobrzdit, sešlápla místo toho plynový pedál a auto vystřelilo dopředu. Na reakci obvykle nemá dostatek času ani zkušený řidič, a tak je srážka prakticky nevyhnutelná. Nehoda se bohužel neobešla bez následků, ty se však naštěstí točily pouze kolem poškození majetku.

Každý by se měl věnovat řízení naplno

Ačkoliv šlo pouze o nešťastnou náhodu, nemuselo k ní vůbec dojít. Za spoustou dopravních nehod nestojí špatná vozovka nebo technické problémy, ale právě nepozornost řidičů. Obrovským nešvarem je kupříkladu používání mobilního telefonu během jízdy, z něhož někteří textují, zatímco jiní „sjíždí“ obsah na sociálních sítích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jenže někdy stačí i maličkost, aby řidič ztratil kontrolu nad situací, a došlo k neštěstí. Třeba při jízdě ve městě, kde stačí sklopit zrak na vteřinu nebo dvě, a najednou vám chodec vbíhá pod kola. Stačilo se přitom věnovat řízení a nechat odepisování na později. Policie navíc takovou bezohlednost a nezodpovědnost trestá, a to rovnou na místě. V případě polské řidičky byla nehoda vyhodnocena pouze jako kolize, neboť došlo pouze ke střetu s výlohou tamní pošty, a nikoliv s lidmi.

O její přoboření se zasloužilo německé SUV značky BMW, a to zhruba ve 12:20, kdy bývá pobočka plná. I přes rozsáhlé škody však nebyl zraněn nikdo z personálu ani zákazníků. Pošta však byla až do odvolání uzavřena a policie incident dále vyšetřuje. Zatím bez jasného výsledku. Nutno dodat, že byla řidička střízlivá a žádné jiné přestupky dříve nespáchala. Trest tak bude pravděpodobně mírný, ačkoliv uhrazení škody neujde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?