Zjistit kde máte nádrž, pomůže drobná šipka na palubní desce

                   

Aby bylo čerpání paliva co možná nejpohodlnější, je vhodné zajet ke stojanu tak, aby právě u něho bylo víčko vaší nádrže, a vy jste nemuseli složitě a komplikovaně tahat hadici přes celé auto. U velkých čerpacích stanic je vždy několik stojanů a tak obvykle nebývá problém zajet tak, aby to pro vás nebylo nijak komplikované.

Problém ale přesto nastat může. A to ve chvíli, kdy nevíte, kde máte ve svém voze nádrž. Kdy nevíte, zda se nachází vlevo nebo vpravo. Potom můžete najet špatně a nastane řada problémových situací, kdy vás čeká složité tahání a držení hadice, nebo dokonce i popojíždění, aby její délka dala. Ani jedno není něco, co bychom chtěli nutně absolvovat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Můžete si to pamatovat

První možnost jak zjistit, kde máte nádrž, je prohlédnout si své auto. A potom už vám stačí si jenom pamatovat, na které straně to bylo. Zda to bylo u řidiče, nebo u spolujezdce. Pokud jezdíte jenom jedním autem, asi není komplikované si to pamatovat. Pokud ale auto střídáte, jak ta osobní, tak ta podnikatelská nebo služební, už může dojít k problémům.

Můžete tankovat na jednom místě

Pokud příliš necestujete, tak obvykle tankujete na jedné čerpací stanici, která je v blízkosti vašeho domova, nebo o ní víte, že má nejlevnější pohonné hmoty. A právě zde si stačí pamatovat, k jakému stojanu pravidelně zajíždíte a jaké má číslo. Při příjezdu si stačí vybavit poslední situaci při tankování a v tu chvíli si vzpomenete, kam najet a jakým způsobem. Tato rada se však příliš nehodí těm, kteří jezdí hodně a tankují po celé ČR, na různých pumpách.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Můžete si pamatovat, odkud máte auto

Existuje ještě další možnost jak zjistit, kde máte nádrž. Stačí si jenom pamatovat, jaké máte auto a odkud je. Obecně totiž platí, že asijská auta mají nádrž na straně u řidiče, zatímco ta evropská je mají na straně spolujezdce. Nutno však dodat, že toto pravidlo není vždy stoprocentní a není vždy univerzální. V automobilovém světě narazíte na řadu výjimek, se kterými je třeba počítat. Pro snížení rizika toho, že najedete špatně, se však může jednat o dobré vodítko a zajímavou pomoc.

Můžete se podívat na palubní desku

A je tu ještě možnost poslední, a rozhodně i nejjednodušší. Stačí se podívat na palubní desku. Zde najdete jak informaci o stavu paliva, tak zde najdete také drobnou ikonku, která znázorňuje čerpací stojan. A u něho si všimněte drobného trojúhelníku, který je šipkou. Jeho hrot směřuje buď doleva, nebo doprava. A co to znamená? Tento trojúhelník, tato šipka znázorňuje místo, kde máte nádrž. Takto to může být buď vpravo, nebo vlevo. Jeden pohled stačí k tomu, abyste věděli, jak k benzinové pumpě najet.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články