Zkušení řidiči mají v barvě auta jasno. Kupují výhradně bílé

                   

Mohlo by se zdát, že výběr barvy auta je to poslední, co by nás mělo zajímat. Opak je pravdou. Zkušení řidiči moc dobře vědí, že nejlepší barvou v případě koupě vozu je barva bílá. Z jakého důvodu a v čem je lepší oproti jiným odstínům? Na hlavní klady se podíváme společně. Některé vás překvapí.

 Jsou levná

Prvním důvodem je to, že bílá auta jsou prostě levná. Často se jedná o základní barvu, za kterou se nijak nepřiplácí. To už se nedá říci o jiných odstínech, nebo dokonce o metalíze. Kdo nechce zbytečně vyhazovat často i desítky tisíc korun, ten jasně sáhne po voze v bílém odstínu, který je cenově tím nejdostupnějším na trhu.

Snadná dostupnost karosářských dílů

Jelikož jsou bílé vozy nejlevnějším, je jich i hodně na trhu. A to znamená také dostupnost náhradních karosářských dílů. Není třeba složitě hledat požadovaný odstín, jelikož těch bílých je dost. A pokud náhodou ne, nalakování na bílo je vždy mnohem jednodušší než snaha trefit jakoukoliv jinou barvu. Nehledě na možnou metalízu.

Nejsou vidět škrábance

Pokud vám někdo takzvaně objede auto klíčem, tak na tom tmavém to bude vidět už z dálky. A na autě bílém? Tam bude takový škrábanec téměř neviditelný. Dvojnásob to potom platí o běžných škrábancích, třeba z provozu. Pokud jich na autě několik máte, tak na bílé karoserii budou téměř neviditelné. Navíc je lze různými korektory i snadno opravit.

V létě v autě není horko

Pokud necháte v létě na slunci černé a bílé auto, tak v tom tmavém bude podstatně větší horko. To proto, že tmavé barvy světlo pohlcují, zatímco bílé ho spíše odrážejí. Neříkáme, že uvnitř bude snesitelně, ale podstatně nižší teplota v něm bude. A to znamená i to, že vůz mnohem rychleji vyhladíte na správnou teplotu.

Jsou dobře vidět

Světlá auta jsou v provozu mnohem lépe vidět než ta tmavá. Hlavně potom ve chvíli, kdy se jede tmavým lesem, se kterým mohou auta s tmavší karoserií splývat. Pokud takový vůz nesvítí, je téměř neviditelný. Něco takového však u bílého vozu obvykle nehrozí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články