Zkušení řidiči vozí v autě zubní pastu. Má velmi praktické využití

                   

Zkušení motoristé znají spoustu vychytávek, které je v obtížných situacích dostanou z problémů. Některé z nich jsou na první pohled vyloženě divné. Ale fungují! Některé motoristické triky jsou založeny na nestandardních způsobech použití běžné zubní pasty. Nejprve je třeba říci o nejčastější příležitosti k použití v automobilu, přičemž vůbec nezáleží na značce a typu zubní pasty.

Ukazuje se, že může pomoci proti zamlžování oken – jak bočních, tak čelního. Problém zamlžování zdánlivě řeší klimatizace. Ve skutečnosti se i čelní sklo může mlžit i v nejteplejším počasí. Jednoduše proto, že řidič přepnul na proud studeného vzduchu a oblast nad výdechy je ochlazena a kondenzuje zde vlhkost. Není třeba zmínit případ, kdy se v kabině najednou ocitne několik lidí ve velmi mokrém oblečení, velmi málo vozidel se za takových podmínek obecně vyrovná s celkovým zamlžováním všech oken.

Zubní pasta zabrání mlžení skel v autě

iZdroj obrázku: pxfuel

Abyste zabránili zamlžení oken, můžete udělat preventivní opatření – pomocí zubní pasty. Jakékoliv značky. Vezmeme tubu zubní pasty a rovnoměrně ji naneseme na sklo. K tomuto účelu můžete použít jak štětec vhodné velikosti, tak starý kartáček na zuby – kterému předtím pro lepší „malování“ ohneme štětiny. Počkáme, až je pasta úplně suchá, a poté ji otřeme suchým hadříkem nebo ubrouskem. Po takovém zákroku se sklo po dlouhou dobu nezamlžuje. Mechanismus tohoto jevu je  obtížné vysvětlit. Ale funguje to!

Zubní pastou vyleštíte světlomety

Druhým místem v autě, kde využijete zubní pastu, jsou světlomety. V procesu opotřebení jsou světlomety v první linii, jejich povrch dostává zabrat kvůli prachu, písku a kamenům létajícím ze silnice. Výsledkem je, že optika je pokryta hromadou drobných škrábanců a je zakalená. Problém můžete vyřešit vyleštěním světlometů. Nejjednodušší a nejlevnější způsob je použití zubní pasty. Ta má totiž abrazivní vlastnosti. Ne silné, ale pro naše účely dostatečné.

iZdroj obrázku: pxfuel

Pro zlepšení vlastností optiky světlometů je v tomto případě důležitý typ zubní pasty. Je lepší vzít ten, který má bělící efekt. Tyto zubní pasty obsahují více abrazivních částic.

Před vyleštěním světlometů je nutné jejich povrch důkladně opláchnout a zcela odstranit prach a písek. Dále vezmeme čistý hadřík, nejlépe vyrobený z bavlny, natřeme na něj čtvrt tuby pasty a jemnými kruhovými pohyby jím otřeme povrch světlometu.

iZdroj obrázku: Pixabay

Po nějaké době přidáme na hadřík trochu našeho “leštidla” a pokračujeme v jeho tření. Poté, co vidíme, že světlomet je dostatečně vyleštěný, můžeme jej opláchnout od zbývající pasty a začít si užívat jasnějšího světlometu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
adbz.cz
adbz.cz
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat