Zloděj aut uskutečnil mistrovský plán, o kterém zatím ostatní jen přemýšleli. Nechal za sebe krást řidiče odtahovky

Jak ukrást auto a nenechat se chytit? Výtečník za sebe nechal pracovat odtahovou službu. O takovém provedení ostatní zloději jen sní.

i Zdroj fotografie: Varšavská Policie
                   

Slušný a poctivý člověk může jen uvažovat, jak asi přemýšlí zloděj. Dá se ale předpokládat, že se snaží páchat trestnou činnost tak nejlépe vychytrale, jak to jde, aby ho nikdo nechytil. Snaží se eliminovat maximum rizika z dopadení. V tomto ohledu je pro zločince asi nejlepší, pokud „špinavou práci“ za něj udělá někdo jiný. Tak jako polský zloděj aut, který se vydal krást luxusní SUV do sousedního Německa. Zrealizoval doslova mistrovský plán, o kterém ostatní zloději aut doposud jen přemýšleli.

Jaký zloděj nelze chytit? Ten, za kterého krade někdo jiný

V Berlíně byl ukraden bílý Range Rover v aktuální hodně 2 500 000 Kč v přepočtu z Eur. Zloděj byl mazaný a snažil se vyskytovat v přítomnosti kradeného artiklu co nejméně. Takže udělal poměrně chytrý tah. Přejel s autem rychle ke státním hranicím, tam z auta vystoupil a objednal si klasický odtah do Varšavy. Dvaapadesátiletý pracovník odtahové služby a řidič dodávky nic netušil. Auto naložil a vyrazil po dálnici A2 do uvedeného cíle.

iZdroj fotografie: Varšavská Policie

Vše se zdálo jako u každé jiné objednávky, kterých mě tento ostřílený řidič na kontě již stovky. Informaci o ukradeném autě získala policie a začala rychle jednat. Vyrazila k odtahovce a skutečně narazila na pracovníka odtahové služby, který sundával auto z plošiny. Policie proti němu zasáhla, muž se prokázal regulérními doklady, včetně objednávky. Bohužel údaje o zadavateli nemohl poskytnout a text na objednávce byl nečitelný.

Policie nezaspala, zloděje ale zatím nedopadla

Nicméně policie vyhodnotila situaci tak, že pracovník asistenční služby byl označen za nespojeného s krádeží. Řidič byl sice zadržen a převezen k výslechu, ale pak byl propuštěn a nebyl zatčen. Ukradené vozidlo byl odtaženo na depozitní parkoviště, s potvrzením, že jde o dotčený automobil z krádeže v Berlíně.

iZdroj fotografie: Varšavská Policie

Auto bylo skutečně ohlášeno jako odcizené. Bohužel z dosavadních údajů není jasné, kdo za krádeží stojí, zda jde o jednotlivce nebo nějakou organizovanou skupinu. Nicméně policie od spolupráce na úrovni polsko-německých vztahů očekává, že dalším šetřením získá dostatek důkazu k rozkrytí celého případu.

Co říkáte na takovou fintu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články