Zloději mají opět novou metodu. Tentokrát jim stačí kovová trubka

                   

Kromě těch zlodějů, kteří kradou samotná auta tu je skupina těch, kteří vykrádají věci z nich. A nutno říci, že ti jsou mnohdy stále o krok vepředu. A je až s podivem, jak jednoduché pomůcky mohou využívat. V sousedním Polsku se objevil případ krádeže, který ukázal na jejich další novinku. Stačil k tomu kousek kovové trubky.

Snaha donutit řidiče opustit vozidlo

Postup těchto zlodějů je stále stejný. Snaží se různými jednoduchými metodami donutit řidiče, aby opustil vozidlo. V nestřeženou chvíli otevřou dveře a berou třeba dámské kabelky, mobily, peněženky. Tedy to, co má řidič umístěno volně v interiéru. A možnosti, jak ho donutí vyjít z vozu ven jsou opravdu různé.

Nejnovější trik s kovovou trubkou

Stačí jim kousek kovové trubky, které má na svém povrchu navařený ostrý bodec. Tím následně docílí propíchnutí pneumatiky. Přesně takový scénář se stal i ve zmíněném Polsku. Řidička vozu šla k bankomatu, zatímco neznámí pobertové umístili za její zadní kolo kousek této kovové trubky.

Když žena vycouvávala, logicky si prorazila zadní pneumatiku. Přerušila manévr a šla se podívat, co se to vlastně stalo. V tu chvíli stačil rychlý pohyb zloděje, který sáhl na sedadlo spolujezdce. Zde vzal kabelku s peněženkou, mobilním telefonem a také čerstvě vybranými penězi z bankomatu.

Používá se i drátěné klubko nebo PET lahev

Nejde o jedinou jednoduchou metodu současných zlodějů. Mezi další triky patří třeba obyčejná PET lahev, nebo drátěné klubko. V nestřeženou chvíli jedno nebo druhé strčí mezi pneumatiku a blatník. Když se řidič rozjede, slyší podivný zvuk. Zastaví a jde se samozřejmě podívat. A v tu chvíli se zlodějům opět otevírá cesta k věcem, které jsou uloženy uvnitř auta.

Důležitá je opatrnost

Policie apeluje na řidiče, aby byli obezřetní. Vždy když opouštějí vozidlo by měli zajistit, že bude zabezpečeno. Tedy zamknuto. A to i ve chvíli, kdy kolem něho stále jsou a kontrolují případnou závadu. Většinou se soustředí jenom na ni a nevšímají si, co se kolem auta dále děje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články