Zmapovali jsme důvody důvody, proč je naftový motor dobrou volbou

                   

I když se proti nim neustále bojuje, je třeba říci, že naftové motory z trhu jenom tak nezmizí, stejně jako je třeba říci i to, že se stále najdou lidé, pro které bude nafta optimální volbou. Pokud řešíte nákup vozu a přemýšlíte nad tím, zda naftu nebo benzín, podíváme se na důvody, kdy se naftový motor hodí a kdy naopak nikoliv.

Cena

Naftové motory jsou obecně dražší volbou. Pokud máte omezený rozpočet a chcete za své peníze v podstatě to nejlepší, určitě se vám více vyplatí motor benzinový, jelikož vozy s naftovým motorem bývají dražší. To ale neznamená, že se nemusí vyplatit. Roli hraje především váš nájezd, který následně bude hrát do karet naftě.

Nájezd

Naftové motory jsou obecně určené k vyšším nájezdům. Jednoduše vydrží více než motory benzinové. Pokud nemáte auto jenom na běžné pojíždění, ale máte s ním v plánu jezdit každý den delší trasy, může to být důvod, proč právě naftu zvolit. Tam, kde benzinové motory mohou končit, nafta stále spolehlivě slouží.

Spotřeba

I to je důvod, proč využít motor naftový. V závislosti na nájezdu se dříve nebo později ukáže, že vyšší suma spojená s koupí vozidla se vám brzy vrátí, a to díky nižší spotřeba. Jakmile překonáte onu pomyslnou hranici, již můžete mluvit o tom, že je pro vás nafta jednoduše výhodnější. Díky nízké spotřebě máte i nižší náklady na každý ujetý kilometr.

Typ jízdy

Pokud máte auto jenom na přejíždění pár kilometrů, nebo se s ním budete většinu času jenom cukat v zácpách, není nafta až tak dobrou volbou. Více se v takovém případě hodí benzin, nebo ještě lépe hybridní automobil. Naopak na delší souvislé trasy rozhodně není nic lepšího než nafta.

Ekologie

Zde může být s naftou v budoucnu problém. Mnoho měst zavádí emisní zóny, kam se se staršími diesely prosně nedostanete. Když však máte v plánu kupovat nový automobil s naftovým motorem, můžete tyto starosti také hodit za hlavu. V případě koupě staršího auta však nafta nemusí být optimální volbou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností