Znáte unikátní supersport Charlotte Roadster Frangivento? Ve výbavě má i vestavěné akvárium

                   

Koncepty vozů neznají hranic

Automobilka Frangivento se chce dostat pod kůži svým movitým fanouškům, kteří od svého vozu očekávají kromě super jízdních vlastností i neobvyklou nadstandardní výbavu. V posledních letech se u movitých klientů objevuje na seznamu vrcholové výbavy například vestavěné akvárium. Toho automobilka využila a přišla s konceptem Charlotte Roadster, která se ukázala poprvé na autosalonu Monaku a už jsme ji mohli také shlédnout na portále Motor1, který přinesl fotky tohoto bizardního elektrického supersportu v plné parádě.

Inspirováno středomořím

Italský designér Giorgio Pirol se při návrhu Charlotte Roadster inspiroval Středomořím. Do interiéru vozu použil přírodní prvky, jako je kůže na čalounění sedadel a na dalších interiérových prvcích nebo dřevěné obložení palubní desky. Vrcholem tohoto konceptu je pak vestavěné akvárium spolu se dvěma „vlnami“, zakrývající sedadla Sarco, až ke dveřním panelům, které mají posádce vozu navodit pocit, že se potápějí na slunných středomořských plážích. V akváriu se prohánějí dvě ryby Nemo a Dory a na dně akvária je pak umístěná malá lahev se jmény všech, podílejících se na tomto konceptu.

Vůz zdobí prvky prvotřídních materiálů a neotřelých tvarů

Jak už jsme naznačili výše, do interiéru vozu jsou zakomponované nejluxusnější materiály, jako je například obložení Modena z luxusní dýhy Tout Bois 3W a exklusivní kožené čalounění od Atelieru, což zřejmě vysvětluje jeho cenu kolem 1,6 milionu dolarů.

Exteriér vozu má neobvyklý úhlový tvar, inspirovaný trojúhelníkovým tvarem ostrova Sicílie. Charlotte Roadster patří bezesporu k nejvyzývavějším italským supersportovním vozům, které navíc svým zrychlením z nuly na sto za pouhé 2,6 sekundy boří rekordy nadupaných elektromobilů.

O pohon se starají sedmdesáti-kilovoltové baterie, pohánějící čtyři elektromotory o výkonu 885 koňských sil. Maximálka je výrobcem udávaná 189 km/h, navzdory plně napuštěného akvária o váze 1 497 kg.

Zdroj fotografií: Motor1.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články