Zvláštní pravidla silničního provozu, nad kterými zůstává rozum stát

                   

Pokud jste si někdy říkali, že jsou u nás pravidla silničního provozu někdy doslova postavena na hlavu, potom věřte, že jsou země, kde jsou na tom ještě hůře a doslova zde platí opravdové podivnosti. Na to je dobré myslet, pokud se do takové země vydáte. O jaké se jedná a proč?

Dánsko

Známá evropská země, kde mimo jiné platí, že než nastartujete auto, musíte ho důkladně zkontrolovat. Něco podobného je i u nás, ale nikdo to nedodržuje. V Dánsku je však takovou kontrolou stanoveno třeba i to, že se musíte podívat pod auto, zda pod ním nespí dítě.

Thajsko

I když je v zemi velké horko, hrozí zde pokuta za jízdu bez košile. A to nejenom u žen, což může být pochopitelné, ale také u mužů. Nahé tělo jednoduše není za volantem tolerováno a v takovém případě může hrozit pokuta.

Mexiko

V Mexiku mají ženy zakázáno se ve voze malovat. Nutno říci, že jde o poměrně úsměvné, ale rozhodně dobré, správné a prospěšné pravidlo. V autě se nejenom zkrášluje celá řada žen a je jasné, že to odvádí jejich pozornost a zvyšuje riziko možné nehody.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Spojené státy americké

Jelikož jsou celé Spojené státy rozděleny do několika celků, najdeme v řadě z nich různé unikátní zákony a pravidla. Například v Pensylvánii řidič nesmí svým vozem děsit a plašit koně. Alabama má zase stanoveno, že řidiči zde nesmí jezdit na boso, ale musí mít boty. Tady jde o celkem rozumný krok. Dále zde platí i to, že řidiči zde nesmí jezdit se zavřenýma očima. Otázkou je, zda to už někoho vůbec nepadlo.

Francie, Finsko a Španělsko

Zde najdeme jedno společné pravidlo, které se týká radarových detektorů. Takzvané antiradary používané ve vozech jsou zde zakázané.

Lucembursko, Belgie a Švédsko

V této trojici zemí je to stejné a i tady jsou takzvané antiradary zakázány. Na co však nesmíme zapomenout, to jsou tvrdé tresty v případě jejich použití. Klidně za ně může jít člověk do vězení i na 8 let.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Filipíny

Zde je ustanoveno, že vozy mohou jezdit podle toho, na jaké číslo jim končí registrační značka. Je jasně definováno, jaké číslice mohou vyjet ve které dny. Jde o přístup, kterým se má bojovat proti přetíženým silnicím. A i když se to zdá úsměvné, o něčem podobném se mluvilo už i v Evropě, konkrétně v rámci boje proti smogu.

Rakousko

Náš soused má také jeden celkem paradoxní zákon. Týká se používání záznamových zařízení, tedy palubních kamer ve voze. V zemi jsou zakázány, jelikož je jimi omezováno soukromí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články