Kde se všude berou dokonalí veteráni? Velmi často je to dílem náhody. Auta se prostě najdou na opuštěných místech. Jasným příkladem je i tato garáž v Minesotě, který skrývala naprosté podklady. Když se po dlouhých letech otevřela, přecházel z té krásy zrak.

20 let ukrývala tajemství

Je až s podivem, že se do ní nikdo dříve ani nepodíval. Jinak by o takové nádheře skutečně někomu řekl. Garáž zůstala opuštěná zhruba před dvaceti lety a od té doby se do jejích útrob nikdo nepodíval. Až nyní. To, co ho zde čekalo, to bralo dech. Očekával se pouze nepořádek, ale výsledkem byla pořádná kolekce sportovních aut Pontiac. A to ve velmi ucházejícím stavu. Jako by zde dlouhých 20 let čekaly na to, až je najde ten pravý fanoušek aut.

Byly zde skutečné skvosty

Že se jednalo o skutečně unikátní kolekci, to jasně dokazují jednotlivé modely, které se uvnitř garáže skrývaly. Byl to třeba Pontiac Firebrid s motorem o objemu 7,5 litru a výkonem 290 koní, kterého se dohromady vyrobilo jenom necelých 950 kusů. Dnes se tedy jedná o skutečnou raritu. Zapomínat však nelze ani na model Pontiac LeMans, který má pod kapotou motor V8 s objemem 5,7 litrů.
Plejáda vozidel je zajímavá také v tom, že řada z nich měla opravdu minimální nájezd. Nechybí vozy různých barev a motorizací, stejně jako varianty s manuálem i automatem. Tato sbírka je skutečně unikátní.

Projdou renovací

Jelikož byly dobře ukryty ve staré garáži, neměla by být jejich renovace zase až tak velký problém. Je vidět, že o ně jejich majitel dobře pečoval a než je před dvaceti lety opustil, tak byly v dobrém stavu. A díky dobrému úkrytu se na nich čas nijak negativně nepodepsal. To má pozitivní vliv jak na celkové nízké budoucí náklady na renovaci, tak i na jejich vysokou prodejní cenu. A nálezce této sbírky? Ten patrně ještě nyní nemůže z daného objevu popadnout dech.