20 let tato garáž nebyla otevřena. Skrývala nádherné vozy Pontiac

                   

Kde se všude berou dokonalí veteráni? Velmi často je to dílem náhody. Auta se prostě najdou na opuštěných místech. Jasným příkladem je i tato garáž v Minesotě, který skrývala naprosté podklady. Když se po dlouhých letech otevřela, přecházel z té krásy zrak.

20 let ukrývala tajemství

Je až s podivem, že se do ní nikdo dříve ani nepodíval. Jinak by o takové nádheře skutečně někomu řekl. Garáž zůstala opuštěná zhruba před dvaceti lety a od té doby se do jejích útrob nikdo nepodíval. Až nyní. To, co ho zde čekalo, to bralo dech. Očekával se pouze nepořádek, ale výsledkem byla pořádná kolekce sportovních aut Pontiac. A to ve velmi ucházejícím stavu. Jako by zde dlouhých 20 let čekaly na to, až je najde ten pravý fanoušek aut.

i

Byly zde skutečné skvosty

Že se jednalo o skutečně unikátní kolekci, to jasně dokazují jednotlivé modely, které se uvnitř garáže skrývaly. Byl to třeba Pontiac Firebrid s motorem o objemu 7,5 litru a výkonem 290 koní, kterého se dohromady vyrobilo jenom necelých 950 kusů. Dnes se tedy jedná o skutečnou raritu. Zapomínat však nelze ani na model Pontiac LeMans, který má pod kapotou motor V8 s objemem 5,7 litrů.

i

Plejáda vozidel je zajímavá také v tom, že řada z nich měla opravdu minimální nájezd. Nechybí vozy různých barev a motorizací, stejně jako varianty s manuálem i automatem. Tato sbírka je skutečně unikátní.

i

Projdou renovací

Jelikož byly dobře ukryty ve staré garáži, neměla by být jejich renovace zase až tak velký problém. Je vidět, že o ně jejich majitel dobře pečoval a než je před dvaceti lety opustil, tak byly v dobrém stavu. A díky dobrému úkrytu se na nich čas nijak negativně nepodepsal. To má pozitivní vliv jak na celkové nízké budoucí náklady na renovaci, tak i na jejich vysokou prodejní cenu. A nálezce této sbírky? Ten patrně ještě nyní nemůže z daného objevu popadnout dech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články