4 novinky z automobilového prostředí: Nové technologie i trendy

                   

V automobilovém světě se stále něco děje. Pojďte se s námi podívat na poslední novinky.

Svět se pod tíhou pandemie nového typu koronaviru mění, spousta odvětví průmyslu stagnuje a automobilový průmysl je také výrazně zasažen.

Super Cruise od GM překonal autopilota Tesly

Společnost Consumer Reports provedla test mezi veřejností, ve kterém porovnávala autopilota Tesly s autopilotem Super Cruise od General Motors a jinými technologiemi automatického řízení. Konkrétně se srovnávaly autopiloty v Tesla Model Y a Cadillac CT6. Vyhrál autopilot od GM, který získal 69 bodů z možných 100, Tesla získala jen 57. Hlavním rozdílem prý je, že Super Cruise má infračervenou kameru, která sleduje, zda řidič dává pozor, a pokud vyhodnotí opak, převezme řízení.

Evropa má první elektro vozidlo z 3D tiskárny

Společnost Scaled z britského Swindonu představila projekt Chameleon, auto, které vzniklo plně na 3D tiskárně. Tvrdí, že jde o první elektrické vozidlo na čtyřech kolech vyrobené kompletně technologií 3D tisku. Podobou budete nejspíše zklamaní, ke klasickému automobilu má daleko. Dalo by se přirovnat spíš ke golfovému vozítku. Britský výrobce tvrdí, že dokáže jet rychlostí až 72 km/h. Vzniklo během lockdownu jako příklad toho, jak efektivní a rychlá by mohla být výroba aut prostřednictvím 3D tisku.

Brexitu se automobilky bojí snad více než koronaviru

Brexit se blíží, což znamená zpřísnění podmínek pro obchodníky, kteří chtějí své zboží exportovat do Velké Británie. Postiženi budou i výrobci automobilů. Vyzvali EU, aby zajistila méně přísná omezení. Fiat, BMW a Toyota žádají především o čas, chtějí prodloužit dobu, než začnou striktní pravidla platit. Mezi přísnými požadavky je například předpis, kolik procent komponent auta musí být vyrobeno v Evropě nebo přímo Velké Británii.

Nejlevnější automobil na trhu bude značky Dacia

Dacia vyrábí levná auta, a tak zřejmě není překvapením, že ani jejich první elektromobil nebude drahý. Nese označení Dacia Spring a na evropském trhu by se měl objevit začátkem příštího roku. Mluví se o ceně kolem 300 000 korun.

Další zajímavosti ze světa auto-moto naleznete na AutoMoto24.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články