5 aut, která nenadchnou vzhledem, ale nedají se zničit

                   

Peugeot 504

„Spolehlivost“ a „Peugeot“ nejsou slova, která bychom v dnešní době spojovali příliš často, ale bývaly časy, kdy tato francouzská společnost nedělala při vývoji motorů šílenosti a vytvářela agregáty, které by možná přežily i výbuch atomové bomby. Přestože se začal vyrábět v roce 1968, Peugeot 504 je stále rozšířený v některých částech Afriky, kde je jejich majitelé považují za ty nejodolnější vozy, které si za své peníze mohou dovolit. Snadné opravy a neobyčejná schopnost překonat nepříznivý terén, díky tomu si model 504 získal v rozvojovém světě pověst nezdolného pracanta, od Brazílie po Ghanu a od Keni až po Nigérii.

Suzuki Jimny

Podle většiny měřítek je Suzuki Jimny vlastně strašné auto. Je zastaralé, jízda je hrozná, dělá hluk a upřímně, neexistuje důvod, proč si ho pořizovat. Pokud ovšem nechcete něco, co vám vydrží. Je to překvapivě schopný malý off-road a protože vlastně nic nemá, je na něm velmi málo věcí, které se mohou rozbít.

VOLVO 240

Když je auto bylo navrženo tak, aby fungovalo v chladném, neúprosném klimatu Skandinávie, víte, že si s českou zimou nejspíš poradí levou zadní. A co teprve na Britských ostrovech, kde těchto „létajících cihel“ najdete stále požehnaně. Vovlo 240 není rychlé auto. Zápis do designové síně slávy to také není .Na šetrný provoz můžete rovněž zapomenout. .Vlastně je celkem těžké vymyslet, co je na této švédské krabici na kolech pozitivního. Ale jedno je jisté – vydrží dlouho. Hodně dlouho.

Subaru Outback

Oblíbený dělník venkovanů a farmářů po celé Evropě, vás na první pohledu ničím nenadchne, protože vypadá prostě jako nepříliš nápaditě tvarovaný kus plechu. Není nijak krásný, rozhodně není levny, ani uvnitř nenabízí komfort nebo nezapomenutelný požitek z jízdy. Nicméně, je to nástroj, švýcarský nůž určený k tomu, aby vám co nejvíce usnadnil jízdu v terénu. A protože je to Subaru, vydrží vám navždy.

VW Golf MK2

Je neuvěřitelné, jak dlouho dokázaly některé kusy Golfu Mk2 přežít. Kolik Opelů Astra nebo Fordů Escort z osmdesátých let dnes vidíte na silnicích?Kdy jste naposledy potkali Škodu 120 nebo Peugeot 309?Golf je hlavně mimo velká města stále poměrně častým jevem díky kvalitě karoserie robustní konstrukci, která ale příliš nenadchne. Verze GTI nabídnou skvělý zážitek z jízdy, akorát mnoho z nich se v průběhu let omotalo okolo stromu. Klasický Golf II je stále skvělou volbou pro ty, kteří hledají auto, které vydrží a vydrží a vydrží.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články